Зіпсуєте весь врожай: що категорично не можна садити біля полуниці

Що не радять садити біля полуниці

Полуницю вирощувати не лише на спеціально відведеній грядці, а й у сусідстві з іншими культурами, які позитивно вплинуть на її ріст та сприятимуть кращому врожаю.

 Своїми лайфхаками рекордного урожаю поділилась фермерка Юлія, - пишуть Факти.

«Перше, що потрібно — підготувати землю перед посадкою полуниці. Ми вносили перепрілий гній 1 відро на квадратний метр. Через 2 тижні можна вже садити. В перший рік в полуниці завжди більше ростуть вуса, ніж ягоди. На наступний рік кущ буде вдвічі більшим та даватиме вже більше ягід. А вуса треба буде обрізати на самому початку.

Важливо знати, що для кожної культури є рослини, які можуть пригнічувати ріст інших. Є культури, які забирають з землі весь азот та інші елементи. А деякі рослини мають спільних шкідників та хвороби. Хто пригнічує ріст полуниці? Гарбуз, соняшник, кукурудза, огірки. Вони поглинають азот. Тому, якщо вам доводиться садити полуницю після них, треба внести в ґрунт більше компосту або перепрілого гною. Після картоплі в землі залишається багато личинок хруща, а це серйозна небезпека для полуниці. В такому випадку, лунки й коріння необхідно обробити перед посадкою. Мало того, картопля та морква залишають після себе речовини, які гальмують ріст. Тому, в такий рік посадки полуниця будуть рости повільніше».

А ось салат, за словами господарки, залишає в ґрунті після себе речовину, за рахунок чого кущі швидко йдуть у ріст і розростаються.

«Огірки діють за тим же принципом, тільки з'їдають багато азоту, — додає Юлія. — Петрушка, селера, щавель, горох, боби, кущова квасоля, редис — взагалі ідеальний варіант».

Читайте також:

Можливо зацікавить