Секрети догляду: як змусити фіалку довго цвісти
Сенполії, відомі також як фіалки, часто прикрашають підвіконня любителів кімнатних рослин. І не випадково – вони ідеально підходять для зимового сезону. По-перше, саме взимку ці квіти починають цвісти, а по-друге, вони добре переносять тепло від радіатора та сухе повітря.
Аби вона цвіла якнайдовше, потрібно знати кілька секретів, якими ділиться «Флорист-Х», пише zaxid.net.
Ґрунт для кімнатних фіалок
Фіалка любить пухкий, вологоємний і повітропроникний ґрунт, тому варто купляти спеціальний субстрат, складений спеціально для цих рослин. Проте до нього слід дещо додати: на дві частини придбаного ґрунту – одна частина кокосового волокна і по пів частини перліту та деревного попелу. У результаті змішування перерахованих інгредієнтів ґрунт виходить не надто поживним, але такий фіалкам і потрібен.
Підживлення фіалок
Сенполії потребують регулярного підживлення мінімальними дозами добрив. Це означає, що рідке добриво для фіалок потрібно додавати у воду при кожному поливі, але кількість добрива має бути в 10 разів меншою, ніж написано в інструкції. Таким чином, фіалочки отримують необхідну кількість поживних речовин постійно. Крім того, не потрібно вести жодних записів, щоб не забувати, коли вносилися добрива. Завдяки регулярному поливанню з добривами молоденькі рослини зацвітають рано і довго цвітуть.
Ємність для фіалки
Дуже впливає на цвітіння фіалки правильно підібраний горщик. Діток варто вирощувати в стаканчиках ємністю 100 мл, а коли вони підростають – пересадити їх у горщики діаметром не більшим за 6-8 см: у великих горщиках фіалка може наростити велику розетку, але рано не зацвіте. Крім того, фіалку, що росте в маленькому горщику, складніше залити.
Читайте також:
- Є в кожній домашній аптечці: який засіб врятує навіть напівзасохлі кімнатні рослини
- Традиційний смак для українського столу: рецепт хліба від луцької фудблогерки
- Поради для господинь: як прати тюль, щоб він був білосніжний