Шевченківська весна відбулася на факультеті філології та журналістики ВНУ
Весна в житті Тараса Шевченка – це завжди надія і натхнення, любов до життя… І свободу талановитий кріпак отримав весною 1838, і випробування долі у квітні – травні 1847, коли був ув’язнений у Петропавлівській фортеці, що в Петербурзі, звинувачений в участі в таємній громадсько-політичній організації «Кирило-Мефодіївське братство». Тоді мрія Тараса Шевченка про Україну, сім’ю і гармонію постала на папері в напрочуд ліричній поезії «Садок вишневий коло хати…», навіть дивувалися потім дослідники, як за таких обставин можна було створити такий світлий текст…
У день визволення українського генія з кріпацтва, 22 квітня, на факультеті філології та журналістики студенти групи Укр-22О презентували літературно-мистецьке дійство «Жіноча лірика Тараса Шевченка». Звучала Шевченкова лірика і пісня, супроводжені доречним науковим коментарем. Тетяна Бурковська виконала у своїй музичній інтерпретації пісню «Зоре моя вечірняя…».
Примітно, що захід постав у співпраці з ГО «Союз українок». Наталія Пушкар майстерно читала уривки з поеми «Наймичка», виконувала пісні. Підтримали посестру союзянки, які завітали до студентів із своїми «Кобзарями», що стали родинною реліквією.
Напередодні пропам’ятного дня перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева студенти групи Укр-21 в затишному приміщенні музею Лесі Українки ВНУ провели навчально-методичний семінар «Переклад як спосіб популяризації творчості Т. Шевченка». Студенти виголошували наукові розвідки, а також декламували поезію Кобзаря українською, англійською та польськими мовами. Підтримали наукові і творчі старання студентів гарант ОП 035 Філологія доцент Ірина Левчук, директор музею, доцент Тетяна Данилюк-Терещук і професор Ольга Яблонська. Невипадковим було й місце дійства, адже 18 травня відзначають Міжнародний день музеїв. Завдяки такій співпраці та взаємопідтримці формується мисляче й національно свідоме молоде покоління українців.
Ольга Яблонська, професор кафедри української літератури ВНУ імені Лесі Українки