Скільки цьогоріч Луцька громада спрямувала на підтримку ЗСУ

Скільки цьогоріч Луцька громада спрямувала на підтримку ЗСУ

Луцький міський голова Ігор Поліщук розповів, що станом на зараз на підтримку наших військових громада витратила орієнтовно 400 мільйонів гривень, тобто 80% коштів, передбачених у бюджеті-2024 для ЗСУ.

Про це йдеться в матеріалі ІА «Волинські новини».

Як він пригадав, під час формування бюджету на допомогу війську було передбачено близько 300 мільйонів гривень. І під час розподілу вільних залишків і перевиконання бюджету було передбачено ще майже 200 мільйонів гривень. Таким чином, сума в бюджеті-2024 на допомогу Збройним силам України склала 500 мільйонів.

Серед основного, що вдалося закупити, – 30 нових пікапів Mitsubishi L200, майже 1400 квадрокоптерів DJI Mavic 3 різних модифікацій, майже 1800 FPV-дронів, більш як 120 засобів радіоелектронної боротьби, модеми Starlink, зарядні станції, тепловізори… Громада закуповувала специфічну техніку, наприклад, дві безпілотні авіаційні системи Shark-D для 3-ї окремої штурмової бригади за майже 18 мільйонів гривень, безпілотний літальний апарат «Хорт» та інші. Також надавала субвенцію окремим військовим частинам.

Станом на сьогодні на підтримку наших військових Луцька громада витратили орієнтовно 400 мільйонів гривень, тобто 80% коштів, передбачених для ЗСУ.

«Фактично, випереджаємо графік використання цих коштів і зараз думаємо, як протягнути до кінця року, адже запити від військових надходять практично щодня. Намагаємося не оминути увагою жоден запит, але, звичайно, пріоритети надаємо тим військовим частинам, де служать лучани, волиняни. Насправді процес мобілізації організовано таким чином, що волиняни служать у багатьох підрозділах. За потреби допомагаємо й іншим військовим частинам, як, наприклад, у період наступу на Вовчанськ на півночі Харківщини, тому що захист України – це наша спільна справа», – наголосив Луцький міський голова Ігор Поліщук.

Запити від військових частин розглядає робоча група, до складу якої входять міський голова, ветерани війни, волонтери, громадські активісти та працівник міськради, який відповідає за військові закупівлі. Зазвичай проводяться два засідання на місяць.

«Ми перебуваємо в постійному контакті з військовими, радимося з ними. Наші спеціалісти мають ґрунтовні знання, тому що спілкуються напряму з виробниками. І ми дуже гнучкі в разі термінових запитів. Наприклад, зараз наша сота бригада в складному становищі, й ми оперативно розв’язали питання передання дронів. Також оперативно залагоджували питання, коли йшли важкі бої за Авдіївку, наступ на Вовчанськ», – сказав Ігор Поліщук.

Читайте також:

Можливо зацікавить

Азов

Мріяв після закінчення війни поїхати до Японії: історія 25-річного полеглого азовця з Волині

Мобілізація - як служити в тилу

Можна обрати частину і служити в тилу: в ТЦК назвали альтернативу мобілізації

Зниклі безвісти

ДНК-тест підтвердив загибель: на Волині попрощаються з Героєм Пилипом Климуком

Війна в Україні

Дружина лишилася сама з трьома дітьми: історія Героя з Волині

Втрати України

З початку повномасштабного вторгнення проживав на Волині: на війні загинув Герой Олександр Старостін

Двічі горів у танку, а згодом самовільно залишив частину: на Волині судять військового
відео

Двічі горів у танку, а згодом самовільно залишив частину: на Волині судять військового

З якими хворобами серця не мобілізують - список

Осіння мобілізація 2024: з якими хворобами серця не призиватимуть

Герой України - посмертно

Залишив удома вагітну дружину й пішов на війну: захиснику з Волині просять посмертно присвоїти державну нагороду

«Коли міна влучає в ціль, це дуже гарно!»: історія пораненого воїна, який служить у Волинському ТЦК після фронту
фото

«Коли міна влучає в ціль, це дуже гарно!»: історія пораненого воїна, який служить у Волинському ТЦК після фронту