«Залісся, вам позор»: на Волині односельчани не зустріли воїна після 2 років у полоні

Старший солдат Збройних сил України Анатолій Буряк із села Залісся Сошичненської громади, який понад два роки провів у російському полоні, повернувся додому. Проте зустріч, яка мала б стати подією для всього села, відбулася без належної уваги. Зустрічати захисника прийшли лише найближчі — родина та кілька односельців.
Прямий ефір із зустрічі воїна знімала Тетяна Сильчук. Жінка опублікувала відео у соцмережах
«Сошичненська ОТГ, якщо ви не зустрінете, це буде позорище. Люди із Залісся, де ви є? Сподіваюся, ви не забули, що Толік додому приїде?», - запитує авторка відео. Проте, як видно на кадрах, захисника прийшли зустріти лише найближчі та декілька односельців.
У коментарях до публікацій про його повернення люди обурюються: багато хто з мешканців Залісся не знали про прибуття воїна. Кажуть — ніхто не повідомив, не організував збору громади та не було жодного офіційного повідомлення.
На завершення ефіру, зі сльозами на очах, Тетяна Сильчук емоційно звернулась до всіх:
«Залісся, вам позор».
Анатолій Буряк пішов захищати Україну ще у 2015 році, коли вперше підписав контракт зі ЗСУ. Протягом служби неодноразово повертався на фронт, зокрема й після серйозного поранення у квітні 2022 року. Тоді уламки влучили в голову, і лікарі вставили пластину в череп. Попри це, він знову добровільно повернувся на передову, хоча мав право залишитися вдома за станом здоров’я.
Про його високий професіоналізм та відвагу вище командування писало у характеристиках щоразу, коли представляли до нагороди.
У березні 2023 року, під час евакуації пораненого побратима на Харківщині, Анатолій сам був поранений і два дні пролежав без їжі й води в покинутому сараї. Потім його захопили в полон російські військові. Бійця утримували в різних місцях, зокрема в Брянській і Смоленській областях РФ. Увесь цей час родина боролася за його повернення — зверталася до всіх можливих інстанцій.
У рамках 65-го обміну полоненими з російською стороною, який відбувся 23 травня 2025 року, Анатолія повернули в Україну.
Читайте також:
- Додому повертаються четверо захисників з Волині, звільнених з полону
- З полону звільнили 20-річного лучанина Владислава Плахотніка, засудженого в РФ до 18 років тюрми
- Волиняни зустріли звільненого з російського полону військового Михайла Данилюка