З полону звільнили 20-річного лучанина Владислава Плахотніка, засудженого в РФ до 18 років тюрми

Після 1,5 року російського полону в Україну повернувся 20-річний лучанин Владислав Плахотнік. Захисник, який у 18 років добровільно пішов захищати нашу державу та воював на Луганщині, був засуджений окупантами до 18 років ув’язнення. Його звільнення стало можливим завдяки черговому обміну за “Стамбульськими домовленостями”.
Як повідомила журналістам ВСН матір хлопця Ірина Плахотнік, у п’ятницю, 4 липня, звільнили з російського полону її сина Владислава — 20-річного воїна з Луцька, який понад 1,5 роки провів у неволі.

Нагадаємо, ще в 18 років Владислав добровільно пішов захищати нашу державу. Після кількамісячного вишколу хлопець вирушив боронити кордони України на Луганщині. У грудні 2023 року він потрапив у полон до російських окупантів.
3 травня 2024 року в Південному окружному військовому суді у Ростовській області був ухвалив цинічний вирок: Владислава Плахотніка визнали винним і засудили до 18 років позбавлення волі: перші три роки — у в’язниці, решта — в колонії суворого режиму. Апеляційний суд залишив вирок без змін, а самі засідання проводилися показово та транслювалися в російських новинах.

Звільнення Владислава стало можливим завдяки черговому обміну, проведеному Україною згідно з «Стамбульськими домовленостями».
Як повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, додому повернулася група захисників із категорій «поранені й важкохворі», а також «до 25 років».
Серед звільнених — військовослужбовці ЗСУ (ВМС, Сухопутні війська, ТрО, ДШВ, ССО), Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту. Також вдалося звільнити оборонців Маріуполя, цивільних українців та тих, хто перебував у полоні понад 3 роки.
Звільнені пройдуть обов’язковий медичний огляд, фізичну та психологічну реабілітацію, а також отримають усі належні виплати за час перебування в полоні.
Читайте також:
- У Луцьку зустріли звільнених з полону бійців 14-ї бригади Валерія Кодню та Івана Баса
- «Має повернутися кожен»: у місті на Волині провели акцію на підтримку полонених і зниклих безвісти військових
- Волиняни зустріли звільненого з російського полону військового Михайла Данилюка