Суд зобов’язав громаду УПЦ МП залишити Успенський собор у Володимирі до 29 травня

Громада УПЦ МП, яка десятиліттями користувалась Успенським собором у Володимирі, повинна залишити його до 29 травня — таке рішення ухвалив суд, відмовивши в проханнях про відтермінування виселення на пів року.
Попри запевнення про добровільне виконання рішення, представники громади намагались уникнути виселення, однак час на зволікання вичерпано, пише Буг.
Представники московської громади, серед яких адвокати Ковальчук і Шульженко, намагалися переконати суд у складності виконання рішення – переїхати вже неможливо, мовляв, треба ще півроку. Серед аргументів — особливий статус храму, святість майна, необхідність благословення на його винесення, а також… інвентаризація багатьох речей: від віників і лопат до церковного одягу та ікон.
«Почали облік: класифікацію книг, облік майна для літургій, облік святинь, почали шукати, як пересувати іконостас, розпочато облік допоміжних інструментів (віники, лопати і інші знаряддя)», – зазначив захисник московитів.
Суддя окремо вказав на непогодженість у показах адвокатів — один з них заявив про виконання інвентаризації, інший — зазначив, що такої інформації не має. До речі, суддя також неодноразово робив зауваження про зловживання правом адвоката і неповагу до процесу.
Позиція держави: часу було більш ніж достатньо
Представник стягувача нагадав, що громада знала про остаточне рішення ще з листопада 2024 року, апеляція підтвердила його законність у березні, а офіційне повідомлення від виконавчої служби надійшло 31 березня.
Як стало відомо під час суду, 14 безеня настоятель утворення упц мп звернувся листом до голови Волинської ОВА, в якому зазначив, що буде добровільно виконувати рішення суду і зобов’язується покинути святину до 29 квітня. Він самостійно підписав лист. Суддя запитав у захисників, що перешкоджає виконанню того, що написано у листі, на що адвокат відповів, що листа підписувала «свята людина», а не юрист.
«Замість виконання рішення — подано заяву про відтермінування. А сьогодні — 29 квітня», — зазначив представник держави.
Що далі?
Рішення суду означає: до 29 травня громада має звільнити Успенський собор, який є пам’яткою національного значення і належить державі. Акт передачі повинен включати оцінку збережених реліквій. Повний перелік їх знаодиться у Луцькому музеї ікони.
Чи спробують московити знову затягнути процес — покаже час. Але очевидно одне: терпіння суспільства та держави вичерпано, як і простір для юридичного маневру.
Читайте також:
- Прихильники УЦП МП сміялись під час похорону Героя, а священник зачинив храм і не дав дзвонів: скандал на Волині
- УПЦ МП програла ще одну битву за Успенський собор у Володимирі: що далі
- На Волині люди щоранку моляться край дороги біля Богородиці