Треба садити город і заробляти на життя: землевпорядник з Підгайців просив зняти домашній арешт

Треба садити город і заробляти на життя: землевпорядник з Підгайців просив зняти  домашній арешт

Через нібито відсутність засобів до життя, потребу садити город і забирати доньок зі школи землевпорядник з Підгайців Віталій Копюк просив зняти із нього цілодобовий домашній арешт. Посадовця у березні затримали на хабарі та на час слідства зобов‘язали не виходити із дому, аби він не міг впливати на свідків чи в інший спосіб перешкоджати розслідуванню.

Клопотання про зміну запобіжного заходу розглянули у засіданні Луцького міськрайонного суду у четвер, 6 квітня.

Сторона захисту наполягала на зміні запобіжного заходу Віталію Копюку із цілодобового на нічний домашній арешт. Пояснювали це потребою забирати дітей зі школи під час повітряної тривоги, адже дружина працює вчителем у сусідньому селі і не має такої змоги. На запитання суду Віталій Копюк уточнив, що його донькам - 11 та 15 років і, відповідно, вони навчаються у старшій школі.

Ще одним із аргументів потреби зняти цілодобовий домашній арешт назвали початок сезону весняно-польових робіт та потребу засівати город.

«Дружина цілий день на роботі, діти в школу ходять. Коли повітряна тривога - лише батькам віддають дітей, а я не можу забрати через домашній арешт. Крім того, почались городні роботи, треба сіяти», - звернувся до суду Віталій Копюк.

Треба садити город і заробляти на життя: землевпорядник з Підгайців просив зняти  домашній арешт
У судовому засіданні Віталій Копюк відмовляється фотографуватись. На фото - суддя Ярослав Ариш і захисник Копюка - адвокат Олексій Куденьчук

Наступний аргумент: Копюка відсторонили від роботи у Підгайцівській сільраді, відповідно, він не отримує зарплату, а наявні в сім‘ї готівкові кошти вилучили під час обшуку і наклали на них арешт. Захисник зауважив, що Копюк був єдиною особою в сім‘ї, яка її утримувала. Нагадаємо, попередньо в суді звучала інформація, що дружина працює вчителькою і має роботу.

«Домашній арешт передбачає можливість під час повітряної тривоги залишати місце перебування. А під час відсторонення від роботи він все одно не матиме можливості влаштуватися на іншу роботу. Всі решту названих підстав вважаємо надуманими і просимо залишити запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту», - зауважив прокурор Тарас Гуцуляк.

Також слідчий під час виступу зазначив, що важливо і надалі забезпечити, щоб Віталій Копюк не мав можливості впливати на свідків. Оскільки слідство триває, є підозра у вчиненні ним й інших подібних злочинів, а також - причетності іншої людини до злочину, який розслідується.

Заслухавши аргументи сторін, суд вирішив відмовити Віталію Копюку і залишити запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Нагадаємо, 3 березня після чергової сесії Підгайцівської сільської ради правоохоронці затримали землевпорядника громади Віталія Копюка з отриманим хабарем. У нього знайшли мічені купюри - в автомобілі, де він отримував другу частину суми після того, як депутати прийняли на сесії відповідне рішення. А також частину мічених грошей, які він отримав як аванс, вилучили вдома.

Віталію Копюку висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України - одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поєднане з вимаганням такої вигоди. Такий злочин карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна.

На час слідства прокуратура вимагала тримати Віталія Копюка під вартою, проте суд відмовив і призначив цілодобовий домашній арешт.

Читати також:

 

Можливо зацікавить