У Луцьку рятують дворічного хлопчика, який проковтнув два магніти: деталі інциденту
У Луцьку лікарі рятують дворічного хлопчика, який проковтнув два магніти. Дитина нині у реанімації. Стан хлопчика — задовільний. Завтра дитину планують перевести у палату хірургічного відділення.
Про це розповів Суспільному лікар-хірург Волинського медоб'єднання захисту материнства і дитинства Василь Никитюк.
Зі слів мами Анни, її син, якому 2 роки й 4 місяці, проковтнув магніти шість днів тому: «Я припускала такий розвиток подій, бо син має звичку облизувати предмети, кусати, але ніколи не ковтав. Не помітила, як він ковтнув».
Вранці наступного дня дитина почала скаржитись на болі у животі. Спочатку звернулись у місцеву лікарню, де при огляді лікарі виявили у дитини сторонні предмети у кишнівнику.
«Вони були прикріплені на холодильнику, там багато різних магнітів з подорожей такого плану і там було 4 таких магніти для прикріплення, вони вже там купу років там висять. І два з них він собі зняв», — каже жінка.
Малюка з мамою направили в обласну дитячу клінічну лікарню, де після обстеження медики ухвалили рішення про проведення лапароскопічного оперативного втручання, аби дістати з кишківника два магніти. За словами лікаря-хірурга Василя Никитюка, магніти слизькі й мають овальну форму, через те й дитина їх легко проковтнула.
«Ось такі магніти були видалені з кишківника, довжина їх 4 сантиметри, діаметр 1,7 см. Зробити це було лапароскопічно непросто. Коли я витягнув один магнітик, то була думка така, що не варто далі проводити операцію, а залишити й один магнітик вийде сам. Але, зважаючи на те, що він — важкий, і було вирішено операцію продовжити й видалити обоє магнітів», — каже лікар-хірург Василь Никитюк.
Батьки, діти яких проковтнули сторонні предмети, за медичною допомогою звертаються в лікарню часто, розказує лікарка-ендоскопістка Юлія Артишук. Найчастіше ковтають сторонні предмети діти до трьох років.
«Це різні іграшки, маленькі деталі, заколки, канцелярські вироби — все, що може потрапити до рук, а відповідно, й до рота дитини. Зазвичай ми це дістаємо ендоскопічним шляхом, а коли не вдається, то вирішуємо це хірургічним», — каже хірургиня дитяча Юлія Артишук.
«Більшість іграшок мають батарейки, конструктори. Це все може призвести до пошкодження здоров’я для дітей. Бо діти дошкільного віку люблять сторонні предмети невеликі за розмірами брати в руки, в рот, запихати їх в природні отвори, в носові ходи, слуховий хід, сечовидільні ходи. Якщо вже купили іграшку, то треба дивитися за дітьми», — говорить лікар-хірург Василь Никитюк.
За словами лікаря-хірурга Волинського медоб'єднання захисту материнства і дитинства, упродовж цього року сторонні предмети виявляли у дихальних шляхах дітей, бронхах, шлунково-кишковому тракті. Додає: цього року не було сторонніх тіл у сечовидільних шляхах і в прямій кишці.
Читайте також:
- 4-річний хлопчик з Волині пережив 100 наркозів після отруєння хімією