У Луцьку відкрили виставку вінтажних фотознімків
![У Луцьку відкрили виставку вінтажних фотознімків](https://vsn.ua/storage/news/G9OI14DqOH8IsmjfHrLa0G1jdX7UQ2PBt1zDPe25.png)
У Волинському обласному краєзнавчому музеї презентували експозицію з ретро світлинами під назвою «Вінтаж. Фото». Усі знімки — з колекції музею та приватної колекції лучанина Віктора Літевчука.
Як розповів Суспільному автор виставки, завідувач відділу давньої історії Тарас Верба, всього представили орієнтовно сотню знімків різного формату, в тому числі як копії, так і оцифровані, котрі демонструються на екрані.
Експозиція складається з декількох частин: це фотографії з міста Луцька й інших містечок Волині про міське повсякдення, салонні та портретні фотографії, а також знімки міського життя волинян кінця 19 — першої половини 20 століття.
Також, сказав Тарас Верба, до виставки долучили підбірку етнографічних фото, зокрема знімки селян з Полісся етнолога Федора Вовка.
![У Луцьку відкрили виставку вінтажних фотознімків](https://vsn.ua/storage/image-icons/jXUQ3NQFJIZLFCP7I8ccZXLwcwklCbz36NzdkJSd.jpg)
Колекція фотографій в обласному краєзнавчому музеї почала формуватися майже 100 років тому. Зі слів Тараса Верби, знімки музею передають здебільшого місцеві жителі, які віддають колекції своїх родичів або підбірки фотографій із сімейних архівів.
![У Луцьку відкрили виставку вінтажних фотознімків](https://vsn.ua/storage/image-icons/3Kw7N0Dgt0vwpdNoD8TA9Joiyjjw2IPqOMdKGNrB.jpg)
«Вся ця збірка формується вже дуже-дуже давно, фактично від самого створення музею в 1928 році, коли відбувалася в Луцьку сільськогосподарська виставка і деякі фотографії, які там експонувалися, стали основою для музейних колекцій», — каже музейник.
Зі слів автора виставки, один із найцікавіших знімків виставки — це портрет Касі Куб’як, зроблений 29 травня 1931 року в фотосалоні Romeran, що діяв у Маневичах в міжвоєнний період.
![У Луцьку відкрили виставку вінтажних фотознімків](https://vsn.ua/storage/image-icons/u6PVdTttaetfCUj0mMhBGbmtH3XxN7Wr6uGeCk43.jpg)
«Сама фотографія подарована Касею Куб’як подружці Моті на пам’ять у зв’язку з переїздом в невідомі краї. Ми не можемо знати куди, але, судячи з тієї романтичної туги, з якою написане послання, то, імовірно, вона змінила постійне місце проживання», — додав автор експозиції.
Вхід на виставку «Вінтаж. Фото» безплатний, вона триватиме впродовж місяця.
Читайте також:
- Лучан запрошують шукати сенс життя на виставці «Космогонія сенсів»
- Її домівка, наче музей: вишивальниця з Волині зібрала орнаменти вишивок з усього району
- Повний аншлаг: на численні прохання публіки відомий співак з Волині Yaktak дав концерти на біс у кількох містах