У Луцьку відомий художник буде півтора року малювати найбільше в світі полотно
Осмислити народження, відповісти на актуальні питання: «хто ми?», «що ми?» і «хто нами керує» у Луцьку вирішити за допомогою мистецтва, яке за своєю суттю проливає світло на складне і надихає на творення важливого. В результаті пошуків відповідей на вічні питання в музеї створять найбільшу у світі картину під час найдовшого перформансу під назвою «Космогонія».
У суботу, 12 листопада, у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків взяв свій початок півторарічний перформанс зі створення найбільшого у світі полотна, що стане обдумання нашої появи, чи, скажімо, «Народження народження». Тобто протягом 3 000 годин триватиме митецьке дійство українського художника Петра Антипа, до споглядання якого зможуть доєднатися всі охочі, щоб осмислювати питання разом.
Суть проєкту, за словами автора ідеї Віктора Корсака, полягає у тому, щоб поспілкуватися з суспільством на тему народження: «Де ми взялися», «Куди біжимо» і «Що буде в кінці коридору».
«Плануємо створити картину, розмір якої сягатиме 2 000 м2. Унікальність її в тому, що це інтеграція мистецтва у виробничий процес: тут будуть працювати люди, а тут творитиметься мистецтво. Важливим моментом є те, що кожен зможе задуматися над цими питаннями, поспостерігати, адже мистецьво повинне надихати на щось нове, важливе.
Протягом створення полотна буде відбуватиметься багато різних заходів в рамках цього проєкту», - зазначив фундатор музею.
Віктор Корсак зазначає, що вони хочуть комплексно висвітлити бачення людства на створення світу, а сама картина стане енциклопедією Космогонії.
У коментрі виданню ВСН він розповів, що зрозумів, що не так багато творців зможуть втілити цей задум - картину з розміром у 2 000 м2, тому обрав Петра Антипа.
«Потрібна була людина, яка своє має якесь бачення, свій особливий світогляд. Крім цього, він вже працював з архаїстикою, його це цікавило», - додає Корсак.
Художник розповів, що у перший день створювалася основа, пізніше будуть зображуватися малюнки. Картина міститиме багато міфів та історій, а це - лиш початок.
Сама картина складатиметься із 300 фрагментів, кожен з яких буде самостійною мистецькою одиницею. А кожен охочий зможе поспостерігати за процесом творення, адже з 10-ї ранку і самого до вечора митець працюватиме у стінах музею.
Протягом кількох годин у супровіді композиції «Весна священна» Ігора Стравінського кольори знаходили своє місце на полотні, органічно поєднуючись між собою. Спершу активні ляпотіння жовтого, синього, рожевого, зеленого кольорів, а потім повільше розміщення всіх інших. Фарба під звуки музики у різних формах лягала на полотно, утворюючи арт-об'єкт. Танець кольорів утворював в собі все і ніщо, але водночас проливав світло на осмислення «народження».
Фото і текст: Ольга ЮСКОВЕЦЬ