Україна — лідер у сфері ІТ-аутсорсингу та веб-розробки в Східній Європі

Україна — лідер у сфері ІТ-аутсорсингу та веб-розробки в Східній Європі

Україна, розташована у Східній Європі, зробила значний прогрес в ІТ-сфері протягом більше ніж десяти років і заслужила поважне місце серед американських та європейських послуг з розробки програмного забезпечення та веб-розробки. Країна має численні компанії з розробки програмного забезпечення, відомі своєю технічною майстерністю, інноваційними рішеннями та кваліфікованими та добре освіченими ІТ-фахівцями.

Українські розробники підтверджують свою репутацію, виконуючи проекти з розробки мобільних додатків та веб-розробки високої якості, коли надають свої послуги з веб-розробки клієнтам за принципом ніршорингу (nearshoring), роблячи Україну привабливим місцем для аутсорсингу в усьому світі. Різниця в часових зонах між Україною та країнами Західної Європи мінімальна, що дозволяє вести спілкування в режимі реального часу та швидко реагувати. Це усуває затримки у виконанні проектів і сприяє безперебійним робочим відносинам між клієнтами та українськими розробниками.

Аутсорсинг послуг на глобальній арені

Ринок веб-розробки України стабільно розширювався протягом років, що передували війні, завдяки різним причинам, таким як унікальні місцеві умови, уподобання клієнтів та базові макроекономічні фактори. Незважаючи на виклики війни, українські ІТ-компанії залишаються в робочому стані, використовуючи інфраструктуру дистанційної роботи для підтримки проектів та адаптації до динамічних потреб клієнтів. Українські розробники виявляють виняткову адаптивність, підтримуючи продуктивність та стандарти якості навіть у ці випробувальні часи. Тож давайте розглянемо, що статистика нам розповідає про розробників загалом і в Україні зокрема.

Після початку військового конфлікту в 2022 році ІТ-сектор в Україні був єдиним, що розвивався та демонстрував витривалість. За даними ІТ Асоціації України, економіка України отримала вигоду від експорту українських ІТ-послуг на суму 7,3 мільярда доларів у 2022 році. У перші вісім місяців 2023 року технологічний сектор України заробив приблизно 4,5 мільярда доларів від експорту. Це на 8,9% менше, ніж у 2022 році. Тим не менш, існує потенціал для зростання.

Індекс доброї країни (The Good Country Index) показує користувачам по всьому світу, що країни дають світові та що забирають, своєрідний "балансовий звіт" на користь людства і планети; ми можемо бачити, що незважаючи на величезний тиск через війну, Україна займає перше місце у світовому внеску у науці та технологіях.

За оцінками Statista, приблизна кількість розробників у світі у 2024 році становитиме 28,7 мільйона професіоналів. Незважаючи на труднощі, викликані повномасштабним конфліктом, український ІТ-сектор має тверду тенденцію до зростання. Зараз у світі нараховується 307,6 тис ІТ-фахівців, що на понад 7% більше, ніж у минулому році. З них 242 тис. працюють і проживають в Україні. Кількість українських фахівців за кордоном зросла на 20%, до 65 тис. у порівнянні з 55-57 тис. у минулому році.

Тарифи на послуги з розробки програмного забезпечення в Україні є дуже конкурентоспроможними як для Західної Європи, так і для США. У останні роки спостерігається сильний попит на технічних експертів з високим рівнем кваліфікації та великим досвідом, таких як програмні інженери, розробники, аналітики даних, дизайнери та інші спеціалісти. Крім того, зосередженість Європейського Союзу на заохоченні технічних інновацій та цифровізації сприяло розширенню ІТ-індустрії в країнах, таких як Польща, Україна, Румунія та інші.

Стратегічне розташування України та міграція розробників до безпечніших регіонів

Стратегічне розташування України у Східній Європі надає їй переваги як місця для ніршорингу веб-розробок. Близькість до європейських країн зручна для бізнесу в різних часових зонах, забезпечуючи ефективну співпрацю та комунікацію протягом усього життєвого циклу проекту. У країні існує кілька ІТ-хабів, з яких Київ, Львів, Дніпро, Одеса та Харків є найбільш видатними.

Згідно з опитуванням 2023 року від DOU:

  • 36% місцевих ІТ-спеціалістів проживають у Києві,
  • 18% — у Львові,
  • 6% — у Дніпрі,
  • 4% — в Одесі,
  • 3% — у Харкові.

Сьогодні, знаходження далеко від лінії фронту, що в основному стосується міст західних та центральних регіонів, таких як Львів, Ужгород, Чернівці, Вінниця та добре захищена столиця Київ, визначає типове вигідне розташування в країні для українських програмістів. Щоб забезпечити безперервне виконання завдань та продуктивний робочий процес, вони переїхали до цих безпечніших міст.

З початку війни багато українських постачальників відкрили свої офіси у Західній Європі або США. Ці стратегічні розташування також сприяють діловим поїздкам та візитам на місце, що дозволяє ефективні особисті взаємодії за необхідності.

Співвідношення вартості та якості

Економічна ефективність є значущим фактором, що спонукає до аутсорсингу веб-розробок, і Україна пропонує переконливі переваги в цій сфері. Середній погодинний тариф на послуги веб-розробки в Україні нижчий, ніж у інших країнах, що робить її привабливим варіантом для бізнесу з обмеженим бюджетом.

Нижчі тарифи в Україні не означають зниження якості. Українські компанії з веб-розробки пропонують економічно вигідні рішення без компромісів щодо якості роботи. Вони пріоритетно зосереджені на створенні ефективних, надійних та масштабованих веб-додатків для клієнтів з усього світу, дотримуючись бюджету та термінів.

Майбутнє України як ІТ-експортера

Аутсорсинг може стати потужним каталізатором для економічного та соціального розвитку країн, що розвиваються, України зокрема. Залучення іноземних інвестицій через аутсорсингові проекти не тільки створює нові робочі місця, але й сприяє розвитку місцевих ІТ-індустрій. Крім того, тісна співпраця з міжнародними клієнтами дозволяє місцевим розробникам оволодівати новітніми технологіями та методологіями, що значно підвищує їх конкурентоспроможність на світовому ринку. Глобальна інтеграція, яку сприяє аутсорсинг, зміцнює зв`язки між націями та стимулює обмін знаннями та досвідом, сприяючи більшій економічній і соціальній стабільності. Таким чином, аутсорсинг не просто бізнес-стратегія, а засіб підвищення загальної якості життя і технологічного прогресу у країнах, що розвиваються.

Загалом, перспективи України в ІТ-секторі виглядають оптимістично, незважаючи на зовнішні виклики. Сполучення високої кваліфікації, інноваційності, та гнучкості робить український ІТ-ринок привабливим для глобальних інвестицій та партнерств.

За матеріалами Software Development Blog

 

Можливо зацікавить

мобілізація 2024

Новий закон про мобілізацію: чи буде поліція примусово доправляти людей до ТЦК

Євробачення 2024

«Євробачення-2024»: де дивитися фінал конкурсу і як голосувати

Євробачення 2024
відео

Перший півфінал «Євробачення-2024»: онлайн-трансляція

Євробачення-2024

Перший півфінал «Євробачення-2024»: де дивитися виступ України та як голосувати

Майже 61 мільярд доларів: палата представників США проголосувала за військову допомогу Україні

Майже 61 мільярд доларів: палата представників США проголосувала за військову допомогу Україні

Із фестивалю у Сочі на псевдовибори у Луганськ: іноземна молодь налагоджувала «міжнародні відносини» з окупантами

Із фестивалю у Сочі на псевдовибори у Луганськ: іноземна молодь налагоджувала «міжнародні відносини» з окупантами

Погода

Різке похолодання на Волині: коли знову повернеться тепло

Мобілізація в Україні

Коли в ТЦК треба йти без повістки і кого відразу мобілізують: пояснення юриста

футбол

«Краще б мене назвали к*рвою, а не бандерівцем»: уродженець Волині пояснив, чому змінив громадянство на польське