Урожаю буде у два рази більше: чи можна у квітні ще посадити часник

Урожаю буде у два рази більше: чи можна у квітні ще посадити часник

Часник – це на перший погляд зовсім невибаглива рослина, та якщо ви колись вирощували її, тоді вже знаєте, що навіть вона може дати поганий урожай, якщо невчасно її висадити.

Часник – це одна з найбільш популярних культур на українському городі, і його вирощують і для споживання у свіжому вигляді, і для консервації, і для зберігання на зиму. Та аби зубчиків коренеплоду вистачило на всі ці речі, потрібно вчасно та правильно посадити його згідно з місячним календарем.

Про це пише УНІАН

Коли садити часник у 2025 році можна і не можна

Ярий часник в Україні зазвичай висаджують у квітні-травні, орієнтуючись насамперед на погоду. Хоч ця культура і нормально переносить холоди, краще дочекатися, поки пройдуть весняні дощі, а ґрунт прогріється до 6-8 градусів за Цельсієм. Ті дачники, які вирішують "підстрахуватися", можуть усе зіпсувати. Є суттєва причина, чому не можна садити часник навесні при сильному "плюсі". Температура вище десяти градусів заважає розвитку - цибулина в таких умовах може взагалі не сформуватися. Та й загалом, "затягувати" не варто - вегетаційний період у ярого часнику більший, ніж у озимого. Вам доведеться чекати мінімум три місяці, а то й довше, щоб зібрати врожай.

Також варто знати, коли садити часник за місячним календарем - багато досвідчених дачників орієнтуються на фази Місяця. Так, у квітні відповідними датами стали 14-15, 19-20, 23-24 і 28 число. Всі інші дні невдалі для городніх робіт, зокрема, для посадки часнику.

Де і як садити часник - вимоги до ґрунту і підготовка насіння

Культура не сприймає тіні і дуже любить сонце, тому для часнику краще вибрати добре освітлену грядку. Ніяких протягів бути не повинно, як і занадто кислого ґрунту. Якщо не хочете залишитися без урожаю, не висаджуйте часник після томатів, картоплі або цибулі. Після бобових, капусти, огірків, баштанних і гірчиці - можна.

Зазвичай дачники готують ґрунт до посадки часнику восени, але якщо ви цього не зробили, за два тижні до городніх робіт внесіть по відру перегною на кожен квадратний метр грядки, а за 24 години - розпушіть землю граблями.

Посадковий матеріал ярого часнику - зубчики, причому, важливо, щоб він був районований і підходив для кліматичних умов, у яких ви живете, інакше великого врожаю не буде. Але навіть перевірений і якісний товар потрібно підготувати. Змочіть бавовняну тканину водою, складіть туди зубчики, загорніть і залиште на 7 днів у холодному місці. Деякі господині кладуть у холодильник. це сприяє проростанню. Через цей час налийте в миску гарячу воду, складіть туди зубчики, залиште на дванадцять годин.

При складанні схеми посадок враховуйте, на яку глибину садити часник - лунка має бути максимум 3-4 см глибиною. В іншому разі паростки не зможуть крізь ґрунт "вийти" наверх, до світла. Важливо зберігати дистанцію в п'ять-шість см між посадками і п'ятнадцять-двадцять см у міжрядді.

Принадність часнику в тому, що його не треба присипати землею, вдавлювати в землю або накривати плівкою, досить висадити, замульчувати і полити. Для таких цілей підійдуть тирса, солома, або сухий подрібнений торф. Якщо ви все зробили правильно, то через два тижні побачите перші сходи.

Читайте також: 

Можливо зацікавить