Успіння праведної Анни 2025: чи можна працювати на городі 25 липня

Успіння праведної Анни 2025: чи можна працювати на городі 25 липня

Успіння праведної Анни у 2025 році за новим календарем припадає на 25 липня. У день цього великого християнського свята віряни вшановують Успіння святої Анни, матері Пресвятої Богородиці. У цей день бездітні жінки просять Бога дарувати їм дітей. За переказами, Анна чудесним чином народила свою Дочку – в похилому віці, з тих пір стала покровителькою майбутніх матерів.

З погляду народних християнських традицій цього дня не рекомендується працювати фізично, особливо на городі, у полі, шити, прати чи займатися важкою хатньою роботою. Також цей день слід провести в молитві, тиші, відвідуванні церкви, пам’яті про святу Анну — матір Богородиці.

У народі вірили, що праця в цей день "не на користь" — ні для врожаю, ні для здоров’я.

Проте з релігійної (православної чи греко-католицької) точки зору, пряма заборона на роботу не є обов'язковою — це питання особистої побожності, поваги до традицій та духовного настрою.

Історію свята, а також які заборони й традиції є у цей день – читайте в матеріалі УНІАНу.

Успіння праведної Анни: історія Богопраматері

Згідно із переказами, Анна народилася в I столітті до нашої ери в родині священика. Одружившись з Іоакимом, вона переїхала жити в Назарет Галілейський. Так сталося, що подружжя не могло мати дітей до глибокої старості, чим було дуже стурбоване. Втім, і Анна, і її чоловік старанно молилися Богу, щоб він подарував маленьке життя.

Одного разу, побачивши серед гілок лаврового дерева гніздо з маленькими пташенятами, Анна пообіцяла принести в дар Богу дитя, якщо воно у неї народиться. Після цього ангел Божий сповістив їй про народження доньки на ім'я Марія, через яку благословляться всі племена світу. В Єрусалимі свята праведна Анна зачала благословенне дитя й народила Пресвяту Діву Марію.

Відповідно до даної обіцянки, до трирічного віку Пресвята Марія жила в будинку своїх батьків, а потім Іоаким та Анна привели її в храм Господній, де та виховувалася до повноліття. Сама ж свята Анна свої останні роки провела при храмі поруч із донькою і померла у віці 79 років, на 2 роки переживши свого чоловіка.

Традиції свята Успіння праведної Анни

З нагоди Успіння праведної Анни церква проводить урочисті служби.

Віряни цього дня, зокрема, просять святу про зцілення від безпліддя, адже праведна Анна вважається помічницею у сімейному житті та покровителькою всіх жінок. Особливо вона допомагає тим, кому не вдається завести дітей. Також свята Анна є захисницею всіх скривджених і знедолених, допомагає побороти важкі недуги.

  • У це православне свято варто робити добрі справи, не лихословити, адже це може накликати на родину біди та хвороби. Всі помисли повинні бути світлими і чистими.
  • Не варто сьогодні лінуватися - помірна праця принесе задоволення і користь.
  • Городники на Анну традиційно йдуть копати ранню картоплю. Також цього дня люди вирушають у ліс по гриби, щоб ввечері приготувати грибні та овочеві страви.

Читайте також: 

Можливо зацікавить