В Україні хочуть заборонити тютюнові вироби зі смако-ароматичними добавками

В Україні хочуть заборонити тютюнові вироби зі смако-ароматичними добавками

У Верховній Раді пропонують заборонити новітні тютюнові вироби, що містять смако-ароматичні добавки.

Як повідомляє кореспондент Уніану, відповідний законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» щодо заборони новітніх тютюнових виробів, що містять смако-ароматичні добавки« (реєстраційний номер 9227) внесено до парламенту. Його ініціює понад 20 нардепів.

Законопроєктом пропонується заборонити виробництво (крім для експорту), оптову і роздрібну торгівлю та імпорт для продажу на території України новітніх тютюнових виробів з характерним запахом та смаком диму та тих, що містять смако-ароматичні добавки.

 В пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що міжнародні дослідження показують, що 80% підлітків віком 12-17 років, які мали досвід вживання тютюну, дебютували саме з ароматизованих тютюнових виробів.

«Після появи тютюнових виробів для нагрівання на ринку України наприкінці 2016 року вперше за 10 років відновилася динаміка зростання вживання тютюнових виробів», - зазначається в записці.

Як зазначається, дослідження, проведені Київським міжнародним інститутом соціології, демонструють стрімке зростання поширеності вживання серед населення новітніх тютюнових виробів, зокрема, виробів для електричного нагрівання.

«Якщо у 2019 році лише 1% респондентів повідомляли про вживання тютюнових виробів для нагрівання, то у 2022 році цей показник становить 7%. Серед жінок збільшилась частка тих, хто вживає тютюнові вироби для електричного нагрівання з 0,6% у 2019 році до 5,5% у 2022 р. Тютюнові вироби для нагрівання зі смако-ароматичними добавками набувають найбільшого поширення саме серед молоді 18-29 років: згідно з дослідженнями, у 2022 році 22% молоді будь-коли пробували такі вироби, а 9% вживали протягом останніх 30 днів», - йдеться в пояснювальній записці.

При цьому зазначається, що ВООЗ стверджує, що всі види тютюнових виробів становлять загрозу для здоровʼя.

Читайте також:

 

Можливо зацікавить