В Україні планують встановити кримінальну відповідальність за образу країни, ЗСУ та народу

В Україні планують встановити кримінальну відповідальність за образу країни, ЗСУ та народу

В Україні пропонують ввести кримінальну відповідальність за підрив авторитету держави, ЗСУ та інших військових формувань, й за образи українського народу. Про це повідомляє народний депутат Олексій Гончаренко.

Це проект закону про внесення змін до Кримінального Кодексу України щодо захисту авторитету держави, Збройних Сил України, української нації та народу.

Нова стаття передбачає: 

- виправні роботи на строк до двох років або арешт до шести місяців, або позбавленням волі на строк до двох років за дії, які посягають на авторитет України, або ті, що спрямовані на підрив авторитету ЗСУ;

- арешт до шести місяців або позбавлення волі на строк до трьох років за публічні принижуючі, образливі виступи на адресу української нації або осквернення історичної пам'яті українського народу.

«Умисний підрив авторитету нашої держави, армії та неповага до свого народу та історичної пам'яті - має каратися законом!

Цей законопроект я подав до Ради ще на початку червня 2021 року! Але сьогодні він актуальний, як ніколи! Прошу ухвалити його терміново!» - зазначає депутат. 

Можливо зацікавить