Від хати до хати – по воді: священник з Волині освячувати домівки добирався по кризі. Відео

Від хати до хати – по воді: священник з Волині освячувати домівки добирався по кризі. Відео

Священник з Ковеля Іван Оринчак добирався до своїх парафіян, щоб освятити домівки – по воді, правда, замерзлій. Під кригою було не глибоко, але під ногами добряче тріскотіло.

Більше про це та про душпастирські відвідини на Водохреща – йдеться у сюжеті 12 каналу.

Не глибока, але льодова річка не стала перешкодою для священника. Щоправда потрапив у будинки вірян із запізненням. Бо живуть парафіяни далеко один від одного, а відвідувати їх та окроплювати домівки у час Богоявлення - добра та давня традиція. 

«Поспілкуватися, що турбує, бо не завжди у храмі людина може відкритися, розповісти у храмі свою історію. Тобто, люди діляться. Хтось чимось хвалиться, хтось чимось жаліється. Але здебільшого ти бачиш, як живе твоя парафіяльна сім'я», - зізнався священник.

Тож пан отець наголошує, що ця дорога варта тих емоцій, які отримують і віряни, і священник під час спілкування.

«Не скучно ходити від хати до хати, з холоду в тепло, з тепла в холод. То є наша, не те що потреба, - це необхідність. Бо хтось хворіє, хтось десь поїхав-приїхав, хтось хоче навіть показати свої фотокартки. Особливо старенькі. Не принесуть же вони альбом до храму, а тут люди радіють показати, якими вони були молодими і красивими», - зізнається священник. 

Душпастирські відвідини з йорданською водою - це давній звичай церкви. Такі відвідини відбуваються від Богоявлення Господнього аж до самого Стрітення. 

Читайте також: 

Можливо зацікавить