Від Волині до «Євробачення»: як 18-річний артист Yaktak завоював серця слухачів і підкорив музичні чарти
Артист з Волині Ярослав Карпук (Yaktak) - зараз один з найперспективніших артистів українського шоубізнесу. За 2023 рік хлопець виграв чимало престижних музичних премій став лідером по прослуховуванням за версією Spotify, а також став фіналістом Нацвідбору на «Євробачення-2024».
У інтерв'ю Уніан він розповів, як зважився на участь у Нацвідборі на Євробачення-2024, чи бачить конкурентів серед інших фіналістів, про шалену популярність, та про те, чи планує весілля з дівчиною.
- Ярославе, насамперед хочу привітати вас з тим, що ви потрапили у фінал Нацвідбору на «Євробачення-2024». Розкажіть, як проходив кастинг?
- На прослуховування я подавав декілька пісень. Коли обрали одну - запросили на живе прослуховування. Я заспівав, і потім оголосили список фіналістів, куди я потрапив. Був дуже радий.
- Про що ваша пісня «LaLaLa»?
- Моя пісня про любов, але невзаємну. Звучить дуже сумно, але насправді трек дуже драйвовий і запальний. Я зробив все можливе від себе і вклав всю свою енергію і внутрішній вогонь. Я зробив такий хук, щоб пісня запам’ятовувалась одразу, і вся Україна, а потім і Європа наспівувала її.
- Як готуєтеся до фіналу? Чи є у вас якісь лайфхаки, як заспокоїтися та гарно виступити?
- Я намагаюсь не думати про нерви, про переживання, а думати про свій виступ, про свій номер, про те, як круто запалити. Я дуже легко можу себе накрутити, ну такий я, тому стараюсь не думати про погане.
- Чи встигли ви з кимось з фіналістів потоваришувати? Можливо будуть фіти?
- Я знаю всіх фіналістів. З деякими вже були знайомі, з деякими не були, але вже познайомились. Поки не думав про фіти, в планах немає, але хто знає.
- Кого вважаєте своїм конкурентом?
- Всі фіналісти дуже круті, талановиті артисти. Я намагаюсь не думати про конкуренцію, а тільки про себе і про те, як зробити все на найвищому рівні.
- Що для вас «Євробачення»?
- «Євробачення» - це моя мрія дитинства. Коли я тільки починав співати, я дивився з мамою цей конкурс до самої ночі, ми голосували, вболівали. Я завжди уявляв себе там на сцені, мріяв, що колись також зможу гідно представити Україну.
- Вам всього 18 років, проте ви вже збираєте великі зали. Яким був ваш шлях до цього?
- Це не сталось в один момент, не було такого, що я прокинувся популярним. Хоча і зараз не вважаю себе таким. Я з самого дитинства брав участь у співочих конкурсах, фестивалях, виступав постійно у школі на святах. Я знав, чого я хочу і йшов до своєї мети.
- Розкажіть, чому ви обрали псевдонім Yaktak?
- Це насправді дуже довга історія. Ми з командою думали, як назватись, бо ім’я і прізвище - було би нужно, як на мене. Почали придумувати різні варіанти і серед них був «Yaktak». Він мені тоді не одразу сподобався, але зараз вже навіть не можу назвати себе по-іншому.
- Ви народилися в родині державних службовців, але пішли іншим шляхом. Чи не відмовляли вас рідні від занять музикою?
- В мене бабуся і дідусь професійні музиканти, викладачі. Вони з самого дитинства привчали мене до музики, ми співали разом пісні, вони заклали мені цю любов. Але не хотіли, щоб я ставав співаком, хотіли, щоб в мене була більш серйозна професія. Але ніхто ніколи не відмовляв. Не хотіли, але все одно підтримували. І бабуся з дідусем, і батьки, вся сім’я. Дуже вдячний за це.
- Яким ви були у дитинстві?
- Я був дуже активний. То там, то тут. Завжди виділявся, тому що брав участь у всіх міських заходах. Був дуже цілеспрямований, завжди чітко знав для чого я щось роблю і що це мені дасть. Мені здається, я не змінився і зараз такий самий.
- Хто допомагає вам писати пісні?
- Зазвичай я пишу свої пісні сам. Але іноді співпрацюю з різними людьми, робимо дуети. Допомагають події, які відбуваються в моєму житті, люди. Вони мене надихають.
- Чи думали ви, що треки «Не мовчи» і «Уночі» рватимуть глядачів та чарти?
- Коли я пишу пісні, я не думаю, чи вони будуть рвати чарти, чи будуть грати на радіо, чи стануть суперпопулярними. Я завжди пишу про те, що в мене на душі, про те, що я хочу сказати. Я ніколи не буду випускати пісню тільки тому, що думаю, що вона «зайде». Мені важливо, щоб пісня подобалась мені, в першу чергу. І я думаю, що люди це відчувають, і тому їм відгукуються мої треки.
- Що відчуваєте, коли глядачі співають з вами в унісон?
- Шалений заряд енергії. В мене всередині все перевертається, коли я бачу людей, які напам’ять знають слова моїх пісень. Я розумію, що я роблю це все не дарма. Що мої треки дійсно подобаються, і можливо, навіть, є якоюсь маленькою частинкою життя кожної людини в залі.
- Який ваш кліп був найдорожчим?
- Насправді всі наші кліпі не дорогі. Перші я взагалі знімав десь біля дерев, в полі. Просив друга брати свій фотоаппарат, ми виходили і робили. Не треба багато грошей для того, щоб робити музику, треба сильне бажання і тоді все вийде. Найдорожчий - це мабуть останній, на конкурсний трек на Нацвідбір - «LaLaLa». Ми знімали два дні, на багатьох різних локаціях. Подивіться обов’язково!
- Чи траплялися якісь курйози під час зйомок кліпів чи на сцені?
- Ой, дуже багато було різних ситуацій. Було таке, що і на сцену люди вистрибали. Один раз прям перед сценою дві дівчини побились, і я прям під час пісні їх намагався зупинити. Одну відправив в один кінець зали, іншу - в інший. Бувало, що апаратуру заливали водою. Словом, всяке було.
- Чи намагалися фанатки якимось незвичним чином з вами познайомитися?
- Незвичним? Та мабуть ні. Зазвичай просто пишуть в дірект в Інстаграмі, чи після концертів підходять, знайомляться.
- До речі, деякі артисти виступають перед військовими. А от вас не помічали на таких заходах. Чому не їздити?
- Та ні, я виступаю. Ми нещодавно були у військовому госпіталі. Зараз плануємо поїздку на схід. Я просто не люблю говорити про таке, робити це на показ.
- Чи приходять військові до вас на концерти?
- Звичайно, приходять, ми і самі намагаємось запрошувати. Я відчуваю тільки повагу і безмежну вдячність стосовно військових, що я можу бути там, де я є.
- Я знаю, що у вас є дівчина. Чи плануєте ви весілля?
- Так далеко не загадую, але звичайно, в майбутньому.
- Які у вас плани на найближчий час?
- Розвивати українську музику, щоб вигнати нарешті всю російську з наших чартів. Писати круті треки, максимально конектитись з людьми. Робити концерти, щоб мати можливість допомагати нашим хлопцям і дівчатам ЗСУ
Читайте також:
- Від какао бобів до плитки: сестри-шоколатьє з Луцька «рвуть» тікток
- «Не треба вішати клеймо»: конкурентка артиста з Волині у Нацвідборі на «Євробачення» виправдала свій зв'язок з росіянкою
- Торонто, Монреаль, Лос-Анджелес, Сан-Франциско: артист з Волині дасть концерти в США та Канаді
- Викликав неоднозначну реакцію: фіналіст Нацвідбору на «Євробачення» з Волині Yaktak виступив у маршрутці