Селу на Волині загрожує екологічна катастрофа: пасовища і городи перетворилися на болото, а воду – неможливо пити

Селу на Волині загрожує екологічна катастрофа: пасовища і городи перетворилися на болото, а воду – неможливо пити

Жителі села Іванів на Волині переконані, що їхньому населеному пункту загрожує екологічна катастрофа. З їх слів, після роботи підприємства на території Шахти «Бужанська» пасовища перетворилися на болото, городи та криниці підтоплює, а питна вода – забруднена. 

Про це пише БУГ

Відео із наслідками підтоплення зняв військовий, який приїхав у відпустку до рідних у село Іванів. За його словами, повернувшись додому, він просто не впізнав населений пункт.

Чоловік розповів, що після звернення до керівництва шахти йому пояснили: на територію підприємства заїхала фірма, яка займається вимиванням вугілля з породних мас. Відходи цього процесу – так звана пульпа – зливають через меліоративні канали у бік села.

У результаті два пасовища стали непридатними для випасу худоби – вони перетворилися на болота. Підтоплює городи та криниці. У селі немає централізованого водопостачання, тож люди змушені користуватися водою з колодязів. Місцеві жителі переконані, що вона забруднена.

Селяни також стверджують, що раніше з шахти зливали нечистоти та технічну воду з бані, але після появи нової фірми ситуація значно погіршилася – додалися териконні маси. За словами мешканців, разом із водою в найнижчу точку зливу – саме в Іванів – можуть потрапляти важкі метали та радіаційні елементи.

На місце виїжджала поліція та екологи, які відібрали проби ґрунту. Однак, за офіційними результатами, порушень не виявили. Водночас люди кажуть, що територія перетворилася на суцільне багно: дерева попадали, стояти на землі важко і нема чим дихати, а господарювати неможливо.

Мешканці припускають, що воду мали б зливати відстояною, однак задля економії цього не робили. Стверджують, що шлюзи часто відкривали вночі.

Останньою надією люди називають зустріч голови громади з керівництвом шахти та представниками фірми. Активісти вже просили надати техніку для проведення хоча б часткової меліорації. Громада готова співфінансувати роботи, аби зменшити наслідки підтоплення.

Селяни наголошують: ситуація створює серйозні ризики для здоров’я та нормального життя. За їхніми словами, звертатися по допомогу більше нікуди, тому вони просять суспільного розголосу. Чим завершиться перемовини та чи вдасться зупинити підтоплення Іванова – наразі відкрите питання.

Читайте також: 

Можливо зацікавить

Понад два роки вважався зниклим безвісти: підтвердили загибель Героя з Волині Володимира Величка

Понад два роки вважався зниклим безвісти: підтвердили загибель Героя з Волині Володимира Величка

Затримали 19-річних жителів Рівненщини, які на замовлення російських спецслужб підпалили суд і банк у Луцьку
відео

Затримали 19-річних жителів Рівненщини, які на замовлення російських спецслужб підпалили суд і банк у Луцьку

На Волині помер колишній міський голова Ковеля Ярослав Шевчук

На Волині помер колишній міський голова Ковеля Ярослав Шевчук

На Харківщині загинув 44-річний Герой з Волині Олександр Радивонік

На Харківщині загинув 44-річний Герой з Волині Олександр Радивонік

Україна повернула з полону 160 захисників: серед звільнених — троє волинян

Україна повернула з полону 160 захисників: серед звільнених — троє волинян

На одному з перехресть Луцька зіткнулися легковик та електровелосипед
відео

На одному з перехресть Луцька зіткнулися легковик та електровелосипед

Понад рік рідні жили надією: на Волині провели в останню дорогу Героя Олега Москалюка

Понад рік рідні жили надією: на Волині провели в останню дорогу Героя Олега Москалюка

Поліг у бою на Луганщині у грудні 2024 року: підтвердили загибель Героя з Волині Руслана Антонюка

Поліг у бою на Луганщині у грудні 2024 року: підтвердили загибель Героя з Волині Руслана Антонюка

На Волині незаконно передані понад 32 гектари земель лісгоспу повернули державі

На Волині незаконно передані понад 32 гектари земель лісгоспу повернули державі