Відпочинок на Волині, що не спустошить гаманець: чудові краєвиди та чиста вода не «за всі гроші»
Літній відпочинок на Волині традиційно асоціюється у краян з Шацькими озерами, а поблизу Луцька - з Хрінниками та є недешевим. Варто розглянути й менш відомі місця, в більшості - безоплатні, які славляться чистою водичкою та милують око гарними краєвидами.
Журналісти ВСН зробили підбірку водойм області, які підійдуть для сімейного відпочинку та риболовлі і не спустошать гаманець.
Озеро Охнич
Одне з найбільших озер Маневицького району розташоване неподалік села Замостя, серед соснових та піщаних лісів. В озері водяться карась сріблястий, плітка, краснопірка, окунь, щука, лин, лящ, сазан. Максимальна глибина сягає 3 метри. Місцеві розповідають, що вода тут дуже м'яка, насичена гліцерином. Є обладнані місця для відпочинку, користування якими є безоплатним: альтанки, мангали та два пісчаних пляжі. За риболовлю платити також не потрібно.
Озеро Чисте
Розташоване у селі Броди Ратнівського району. Озеро карстового походження та з 1993 року має статус гідрологічного заказника місцевого значення в Україні. Навколо - мальовничий сосновий ліс, а у воді: лящ, в'юн, окунь, щука, лин, плітка, карась сріблястий та інші види риб. Відпочивальники практикують приїздити сюди із наметами, адже баз відпочинку тут немає. Риболовля та проживання на території є безоплатними.
Озеро Пісочне (село Пересіка)
На Волині чимало озер із такою назвою. Це Пісочне розташоване обабіч села Пересіка, що у Турійському районі. Місцеві відзначають, що водичка тут напрочуд чиста, а вхід до неї - пологий та піщаний.
По периметру озера збудовано багато пірсів для риболовлі, а на берегах є облаштовані бази відпочинку. До прикладу, «Екстрім», де відпочинок є бюджетнішим, в порівнянні з «заїждженими» та велелюдними Шацькими озерами, вартує до 1000 гривень за повністю обладнаний будиночок. Тут є басейн, паркінг для автомобілів, майданчики для гри в футбол, волейбол та бадмінтон. Контактний номер для бронювання: +380 (99) 521 64 14.
Озеро Пісочне (село Кримне)
Розташоване у Старовижівському районі, неподалік села Кримне. Озеро найбільш цінують охочі порибалити, адже тут водяться «трофейні» вугрі. Вода тут дуже чиста, а глибина сягає 4 метрів. Риболовля та відпочинок на території є безоплатні.
Озеро Добре
Розташоване в Камінь-Каширському районі, на південь від села Підріччя. Озеро є гідрологічною пам'яткою природи загальнодержавного значення в Україні. Глибина - до 15 метрів, дно чисте та піщане. Поблизу берега розташована ботанічна пам'ятка природи «Дуб звичайний».
У Доброму багата іхтіофауна: тут водяться лящ, короп, в'юн, окунь, щука, лин, карась сріблястий, плітка тощо. Загалом тут можна відпочити як в будиночках на базі товариства “Динамо”, так і в туристичному наметі.
Національний природний парк «Прип'ять-Стохід»
Парк розташований в Любешівському районі та славиться красою незайманої природи й автентичністю поліського краю.
Природоохоронна територія включає заплави річок Прип’ять і Стохід із безліччю рукавів, стариць та озер, тому більш відома у народі як «українська Амазонка».
У національному парку створені чудові умови для зеленого туризму й активного відпочинку. Є обладнані туристичні маршрути й місця для стоянок, гостьовий будинок для туристів, прокат байдарок за демократичними цінами.
Читайте також:
- Де відпочити на Шацьких озерах влітку і як знайти житло: практичні поради
- Бюджетні варіанти розбирають, як гарячі пончики: скільки коштує оренда житла на Світязі
- Відпочинок на Шацьких озерах у серпні: п'ять найбюджетніших варіантів житла
- Дешево та красиво: відпочинок на Шацьких озерах у розпал туристичного сезону