Водойми поблизу Луцька: де та за скільки відпочити
Неподалік Луцька є немало місць, де можна насолодитися пляжним відпочинком біля водойм. Проте під час військового стану багато таких баз зачинені. Журналісти VSN дізналися, на яких водоймах поблизу обласного центру і за скільки можуть відпочити лучани цього літа.
Чебені
Ця водойма була створена шляхом затоплення кар’єру з видобутку піску. Вона з’єднана з річкою Стир та знаходиться поблизу села Топільне Рожищенського району . Доїзд до Чебень достатньо комфортний, лише останніх 3 кілометри - грунтово-піщана дорога.
Максимальна глибина водойми - 7 метрів, а доступ до води - пологий та безпечний, є місця порибалити з берега та спустити човна на воду. Риболовля на Чебені безоплатна, а впіймати можна таких хижаків як окунь, щука, судак.
В’їзд на територію водойми платний (за парковку (50 гривень), розміщення наметів тощо).
Боголюби
У селі Боголюби Луцького району є декілька ставків, у яких можна купатися. На галявинах біля водойм є багато великих та малих альтанок, розрахованих на 8-35 людей, (вартість 150-300 гривень на день), бар, оренда мангалів тощо. Також тут можна замовити страви з меню: піцу, різноманітні гарніри, салати та м'ясо чи рибу.
Озерце
У Ківерцівському районі розташоване мальовниче село Озерце. Тут облаштована база для пляжного відпочинку на березі озера: є пірс для стрибків, альтанки (вартість оренди: 100-200 гривень, в залежності від кількості людей), майданчик для гри у волейбол. На території є продуктовий магазин, а про готові страви можна домовитися попередньо за телефоном (050) 595 38 59. Паркінг для автомобілів тут платний (50 гривень).
Жабка
Село Жабка у Ківерцівському районі водоймою обділене, проте користується неабиякою популярністю серед лучан. Тут є база відпочинку з різноманітними альтанками (закриті/відкриті, великі/маленькі, вартістю від 300 до 450 гривень), банкетками та мангалами. Також є можливість замовити готові страви за попереднім дзвінком.
Водойма ЕНКО
База відпочинку розташована на території приватного акціонерного товариства “ЕНКО” між селами Гаразджа та Воротнів. Тут є альтанки (вартість оренди: 200-300 гривень, в залежності від розміру), мангали, столики просто неба. Водойма доволі чиста, з комфортним входом у воду. Серед відпочивальників переважно сім'ї з маленькими дітьми. Риболовля тут суворо заборонена.
Богушівка
База відпочинку села Богушівка славиться напрочуд чистим ставком, котеджем для ночівлі (тут можуть розмістити до 100 людей), лазнею та альтанками, яких більше десяти (розраховані на 15 - 35 людей та вартістю від 300 до 400 гривень). Тут часто святкують дні народження та організовують різноманітні заходи. Для маленьких відпочивальників є просторий ігровий майданчик.
Сирники
Більше 20 років місцевий орендар ставка у селі Сирники Руслан Яблончук приймає відпочивальників на своїй однойменній базі. Тут здають в оренду малі та великі альтанки (вартість: від 300 до 1500 гривень), кальяни, продають дрова. Вода у ставку - чиста, а прибережна територія - доглянута. Вхід на базу відпочинку платний - 50 гривень. Для попереднього замовлення альтанок, адже тут доволі велелюдно, звертайтесь по телефону: 0501609900 (Руслан).
Під час планування відпочинку на водоймах необхідно пам'ятати про захворювання, які можуть передаватись через воду, та дотримуватися нехитрих правил, аби уникнути можливих неприємних наслідків, до прикладу, зараження холерою, кишкових інфекцій, шкірних захворювань тощо.
- ніколи не купайтесь у «стоячій воді», бо така вода багата патологічними мікроорганізмами, паразитами, гризунами та є небезпечною для здоров’я,
- не ковтайте воду під час купання,
- не відпускайте у воду дітей без нагляду та не купайтесь наодинці;
- не мийте посуд, харчові продукти, в тому числі овочі та фрукти у воді, де купаєтесь та в «застояній воді».
- будьте також уважні щодо того, щоб після активного плавання і хлюпання у вухах не залишалось води – навіть маленька її краплина здатна призвести до серйозних наслідків: сильного болю і нагноювання з наступним розвитком інфекційної патології. Якщо ж вуха після водних процедур все ж почали боліти, не зволікайте – негайно звертайтесь до отоларинголога.
Крім того, остерігайтесь теплового удару та намагайтесь не обсихати під сонячними променями – краплини води, як лінзи, фокусують промені, внаслідок чого шкіра може вкритись болючими пухирями від опіків. Після купання одразу витирайтесь рушником.
Читайте також:
- Відпочинок на Волині, що не спустошить гаманець: чудові краєвиди та чиста вода не «за всі гроші»
- Не лише славнозвісний Світязь: відпочинок на одній з перлин Шацьких озер
- Скільки коштує зняти найдешевше житло на озері Світязь
- Заповнені пляжі і пончики по 40 гривень: на Світязі курортний сезон - у розпалі