Відпуск ліків за електронним рецептом на Волині. Як отримати рецепт
З квітня цього року в аптеках та медичних закладах Волині відпуск ліків буде відбуватися за електронним рецептом. Такий рецепт буде поширюватися на ті ліки, які є рецептуальним. Тобто потребують призначення лікаря. Решту ліків можна буде придбати і без рецепту.
Щоб можна було без перешкод купити призначені за е-рецептом ліки, аптека чи медичний заклад повинні бити підключені до до національної електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ).
На разі у цій системі працюють вже більше 400 волинських медзакладів та аптек.
«Підключені до системи вже досить довго. Зараз багато людей приходять з електронним рецептом, але є ті, які ще досі користуються паперовими. В принципі, великої різниці між їхньою зручністю немає. Під час блекауту ми також відпускаємо ліки за е-рецептом, адже в аптеці є генератор», - каже працівниця аптеки.
Її колега доповнює, що люди самі вибирають, яким рецептом їм краще користуватися.
Видача таких е-рецептів досить проста, як кажуть в одній з аптек. Його можна отримати у сімейного лікаря або в того, з ким у вас укладений договір. Для цього потрібно пройти консультацію, де крім огляду вас зареєструють в ЕСОЗ. Там лікар сформує призначення, вказавши всю потрібну інформацію щодо лікування. Якщо ж лікування потрібно буде продовжити, рецепт можна буде отримати повторно, просто зателефонувавши лікарю.
У кожного електронного рецепта є свій унікальний номер та код підтвердження, які при купівлі ліків, потрібно показати фармацевту. За потреби лікар може роздрукувати е-рецепт.
Деякі пацієнти вже давно користуються електронними рецептами на ліки та відгукуються про це досить позитивно:
«Я жінка старша, спочатку було трохи не зрозуміло, але зараз стало простіше. В телефоні все чітко прописано. Я приходжу до аптеки, показую, і мені відразу віддають те що треба», - каже одна з клієнток аптеки.
Щоб визначити чи є лікарський засіб рецептуальним, достатньо прочитати його інструкцію.
Список рецептуальних ліків:
- антибіотики;
- протисудомні засоби;
- гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні);
- препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб;
- деякі антигельмінтні препарати;
- деякі антигістамінні засоби;
- кроворозріджуючі препарати;
- антидепресанти, нейролептики та релаксанти;
- стероїдні лікарські засоби;
- деякі ліки проти болю, кашлю, заспокійливі.
Якими б звичними та безпечними не здавалися ці ліки, їх застосування несе підвищений ризик. Неправильне вживання цих ліків може спричинити виникнення серйозних побічних ефектів, викликати залежність чи нести ризик зловживання.
Також до таких лікарських засобів відносять ліки, прийом яких передбачає регулярний моніторинг показників стану здоровʼя пацієнта та корекцію плану лікування, зазначають у Міністерстві охорони здоров'я.
Іванна РЕДЧУК
Читайте також:
- Відсьогодні українці отримуватимуть електронний рецепт на антибіотики: що потрібно знати пацієнтам
- «Відмовили в оренді житла, дізнавшись, що я переселенка з Донеччини»: історія лікарки, яка переїхала у Луцьк