Волинян штрафуватимуть за продаж черемші, занесеної до Червоної книги

Волинян штрафуватимуть за продаж черемші, занесеної до Червоної книги

На Волині проводитимуться рейди, щоб прослідкувати, чи продають люди червонокнижну рослину черемшу, що перебуває на межі зникнення. На порушників чекає штаф, а за продаж рослини в особливо великій кількості - кримінальна відповідальність.

Про це у коментарі виданню ВСН розповів старший державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції у Волинській області Юрій Джам.

Червона книга України, що складається з тваринного та рослинного світів, вміщує у собі об’єкти, які перебувають на межі зникнення. Часто чи навіть зазвичай на зменшення ареалів, територій розповсюдження, приміром, рослин впливає людська діяльність. Це відбувається через їх красу чи лікарські властивості. Такими є білоцвіт, сон-трава і, власне, черемша. 

Рослина, яка внесена до Червоної книги через те, що є на межі зникнення, використовується людьми через свої харчові властивості у салатах і продається на ринках.

За словами Юрія Джама, Державна екологічна служба України спільно з територіальними органами щорічно проводять операцію «Первоцвіт». Йдеться про те, що вони письмово звертаються до територіальних органів місцевого самоврядування й державної влади щодо попередження, зокрема, керівників ринків про недопущення продажу червонокнижних первоцвітів.

Але, звісно, камеру над кожним торговим місцем ставити не будуть, тому інколи з’являються люди, які все ж їх продають.

Черемша тільки з’являється, проте в Держінспекції планують проводи спільні із поліцією рейди для моніторингу ситуації, а у випадку виявлення порушення - притягати до відповідальності.

«Статтями 88.1 і 90 Кодексу про адміністративне правопорушення передбачена відповідальність у вигляді штрафу розміром в 62 гривні. В одному пучечку може бути 10-20 рослин. Помноживши 62 гривні на цю кількість, буде сума, яку повинна буде сплатити людина, крім адмінштрафу. Якщо обсяги будуть значними - інформацію передаватимемо правоохоронним органам для порушення кримінальної справи», - пояснює відповідальність за вчинене Юрій Джам.

Зазначається, що не можна продавати не тільки лісову, а й вирощену вдома черемшу, тому що у будь-якому випадку людина нестиме відповідальність.

«Є закон про рослинний світ, у статті якого чітко йдеться про те, що торгувати червонокнижними рослинами незалежно від того, де вони вирощені чи зірвані, заборонено. Аргументи про домашню черемшу «не проходять» - будемо писати протоколи», - резюмує старший інспектор.

Читайте також:

Можливо зацікавить

городина заморозки

На Волині очікуються заморозки: як захистити овочі

втрати

Загинув унаслідок мінометного обстрілу позицій: на Волині прощатимуться з Героєм Русланом Литвинчуком

корупція контрабанда

Корупція на Волинській митниці: учаснику злочинної організації знову продовжили обов'язки

Білі гриби

Через спеку та дощі у волинських лісах «пішли» білі гриби: де їх шукати

Авдіївський напрямок

Відчував, що загине: захиснику з Волині не вдалося вижити під фактично безперервними ворожими обстрілами

Картопля

Сезон посадки картоплі на Волині: як отримати розкішний урожай

поховання військового
фото

«Справжній солдат»: на Волині в останню земну дорогу провели Героя Геннадія Гогулю

загибель Харківщина

Навіки 24: на війні загинув молодий захисник з Луцької громади Григорій Савчук

ДТП війна

Легковик обганяв трактор: повідомили деталі аварії на Волині, в якій загинув військовий