Як і чим підживити кущі малини: три дієві органічні добрива для гарного врожаю

Як і чим підживити кущі малини: три дієві органічні добрива для гарного врожаю

Для збору гарного врожаю малини, кущі варто підживлювати у кілька етапів. Ця рослина доволі невибаглива, але все ж потребує догляду.

У квітні важливо підживити кущі малини, щоб зібрати гарні ягоди, – пише Gazeta.ua.

Коли температура повітря підніметься і грунт достатньо прогріється можна починати підживлення. Використовуйте органічні і мінеральні добрива.

Чим підгодувати малину навесні

Весняний догляд за кущами малини полягає у звільненні кущів від укриттів, установці шпалер, підживленні, поливі, розпушуванні ґрунту, мульчуванні, обрізанні та профілактиці від шкідників та хвороб.

Коли температура повітря та ґрунту стане досить теплою, можна починати підгодовувати малину. Для удобрення ягід добре підійде сечовина, аміачна селітра, перегній, торф, попіл, суперфосфат, коров'як або пташиний послід.

Як підгодувати малину попелом

Садівники рекомендують вносити попіл у великих обсягах, бажано раз на 2-3 роки. Попіл є ефективним органічним добривом, оскільки містить переважно калій, а також фосфор, магній і кальцій. Всі вони є важливими поживними елементами для малини.

Сидерати здатні взагалі звільнити вас від підгодівлі. Весною в міжряддях посійте бобові: люпин, конюшину, горох. Ці рослини здатні притягувати до верхніх шарів ґрунту азот, а внесення їх зеленої маси в ґрунт прирівнюють до удобрення перегноєм або гноєм. Коли на сидераті з'являться бутони, скосіть їх і покладіть в міжряддя. Вони перегниватимуть і збагачуватимуть землю макро- і мікродобривами.

Настій коров'яку або кінського гною

Заповніть органікою відро на 1/3, долийте до верху водою, накрийте кришкою, поставте на бродіння в тепле місце. Щодня відкривайте і перемішуйте. Через 5-7 днів розведіть рідину водою 1:10 і полийте малину - 1 відро на 1 м2.

Перегній

Перегній, що пролежав на ділянці рік і більше. Розсипте 1 відро на 1 м2 і перемішайте з землею. Свіжий гній для цих цілей категорично не підходить. У теплу пору року він перегниває, при цьому виділяє велику кількість тепла і може спалити коріння, крім того, привертає шкідників, що живуть в землі.

Пам'ятайте головне правило: краще «недогодувати», ніж «перегодувати». Від надлишку добрив в землі збереться висока концентрація солей, вони можуть обпалити коріння, листя почне засихати і обсипатися.

Читайте також:

Можливо зацікавить