Як правильно підживити яблуню, щоб мати щедрий врожай

Як правильно підживити яблуню, щоб мати щедрий врожай

Навесні досвідчені садівники починають підживлювати яблуні, аби захистити дерева від хвороб і забезпечити щедрий та якісний урожай - особливо важливо вберегти сад від моніліозу, який уражає плоди ще до дозрівання.

І хоча яблуня вважається досить невибагливою культурою і може рости на будь-яких ґрунтах, якщо ви хочете отримати високий врожай, не варто нехтувати обов’язковими підживленнями. Тим більше, якщо дерево вже довгий час росте на ділянці та кожного року плодоносить, - пише ТСН.

Досить часто буває, що яблука на гілках розм’якшуються, гниють зсередини, плоди опадають або повністю муміфікуються на гілках. Найчастіше причина такого явища — грибок моніліоз. Це захворювання садових дерев спричиняється аскоміцетом Monilia, що швидко поширюється і легко вражає сусідні рослини.

Отже, для яблуні особливо корисними є:

  • калій (саме для зростання великих і міцних плодів)
  • фосфор (для підвищення імунітету і в майбутньому для морозостійкості)
  • бор (для солодких і щільних, не пористих усередині яблук)
  • кальцій (для мінімізації ризику опадання яблук, що не дозріли)

Чим обробити дерево

Для оброблення дерев варто використовувати карбамід. Беремо на 10 літрів води 500 грамів карбаміду. Спочатку пів кілограма карбаміду розчиняємо у теплій, більш навіть гарячій, воді, тому що він у холодній воді дуже довго буде розчинятися. А потім вливаємо 10 літрів води і заливаємо цей розчин в оприскувач.

Загалом весняне підживлення триває від середини березня до середини квітня, залежно від погодних умов.

Читайте також:

Можливо зацікавить