Як сіяти моркву, щоб не проривати: дієві поради, які позбавлять зайвого прополювання

Замість того, щоб після посадки моркви витрачати зусилля на видалення зайвих рослин, можна застосувати прості хитрощі, які допоможуть отримати рівномірні сходи та зменшити потребу в прополюванні.
Як посіяти моркву, щоб потім не проривати, - пишуть Вікна.
Як з підручним матеріалами посіяти моркву, щоб не проривати
Спочатку розкажемо, як посіяти моркву і зберегти між насінням певні відрізки. Зробити це насправді доволі просто:
Скористайся для посіву моркви банкою або картонним лотком для яєць.
- Скляною банкою: роби впритул один до одного заглиблення, вдавлюючи банку в землю на 2-3 см. Лунки, що утворилися, пролий водою. Посій по колу по 3-5 насінин моркви. Засип землею. Морква проросте не густо.
- Яєчними лотками (картонними або пластиковими): злегка вдави у розпушений ґрунт лотки від яєць, вони залишать лунки необхідної глибини. У ці лунки сій насіння. Можна у кожну лунку покласти по 2 насінини. Зайвих сходів буде небагато, залишиш найсильніші.
Як сіяти моркву, щоб не падало багато насіння
Сіяти моркву можна так, немов ти “солиш” грядку.
- Шприцом: зі шприца вийми поршень, насип насіння й акуратно струшуй в рядок. Для цього потрібна вправність, але можна розподілити його рівномірно на потрібній відстані, не меншій 5 сантиметрів.
- “Сільничкою”: візьми невелику пластикову пляшечку (приміром, з-під йогурту), зроби отвір у кришці. Отвір має бути за розміром, як насіння. На ділянці просто “соли” борозенки. Вийде рівномірніше.
“Сипучий” спосіб, як сіяти моркву, щоб не проривати
Існують способи, коли насіння моркви можна трохи “розбавити”, щоб в рядок сипалося значно менше насінин.
- Насіння моркви можна розбавити піском, або насінням ранньостиглих культур.
- З піском: змішай насіння моркви із піском. У половину відра піску додай пару столових ложок насіння моркви. Добре перемішай та посій у рядки. Тримай відстань між рядками 15-20 см.
- Сумішшю насіння: змішай насіння різних культур: редиски, шпинату, салату з морквяним. Додай трохи річкового піску, засип у рядки на грядки. Редиска виросте і дозріє раніше, а морква займе місце, що звільнилося.
- Дрібкою: візьми насіння в дрібку й насип у лунку. Відстань між лунками тримай близько 10 сантиметрів. Сходи зійдуть пучками, їх легко проривати, залишивши сильні.
“Бабусині” способи, як сіяти моркву, щоб не проривати
- Клейстером з борошна чи крохмалю: у теплій воді завари борошно чи крохмаль, дай суміші охолонути до 35 градусів за Цельсієм. Додай до нього насіння моркви й добре перемішай. Перелий клейстер з насінням у пластикову пляшку, в її кришці зроби невеликий отвір. Насіння в густій суміші розподілиться рівномірно, видавлюй її на грядку, буде негусто.
- Туалетним папером: це, радше, “зимовий спосіб”, бо для наклеювання насіння на папір потрібен час. Клейстером з борошна покапай на смужки туалетного паперу і наклей насінини. Висуши. На грядці залишиться лише розкласти смужки й притрусити землею.
А якщо зовсім не хочеш морочитися з посівом дрібного насіння моркви, купи насіння в гранулах. Вони доволі великі і їх можна легко посадити на потрібній тобі відстані.
Читайте також:
- Що посадити у саду і на городі до Великодня: перелік рослин
- Як зберегти абрикос під час цвітіння від заморозків