Як у Луцьку відзначають Маковія та що святять. Фоторепортаж
На Маковія до собору Святої Трійці Луцька йдуть сотні лучан, щоб освятити мед і різні букети-обереги. Журналісти ВСН вирішили й собі зібрати кошичок на освячення та з’ясувати, в яку суму він обійдеться.
В четвер, 1 серпня, з 9 ранку на Театральному майдані у центрі Луцька дуже людно, а ще тут пахне материнкою, м'ятою і медом. Подавці прихвалюють свій товар і просять купити.
Сільські бабусі торгують букетиками із лікарських трав або лише з колосся, залежно від розмірів і використаного матеріалу ціни на них стартують від 35 до 200 грн.
Букетики з берегинею – 150 грн, на житі з солом’яними ангелами – 80 грн.
Є й різні варіанти наборів, до складу яких відразу входить букетик, мед і пакунок. Ціна – 200 грн.
Бджолярі продають свіжовикачаний мед у різних ємкостях. За літрове відерко лісового меду просять 200 грн, різнотрав’я – 170-180 грн за літр, 0,5 л – 100 грн (120 грн у скляній банці), 200 грам – 70-80 грн. При вході у храм ціни значно дорожчі на мед і букети. За 100 грам меду цінять 90 грн, букети – від 50 грн. Тому варто спочатку ознайомитися з асортиментом, а тоді купувати, щоб не переплатити.
Подбали продавці і про кошички різних розмірів, вартують вони від 200 до 500 грн.
Волонтери з Боратинської громади продають власноруч зроблені букетики з метою збору грошей на авто для 68-ї бригади, в якій служить їхній друг. Люди активно долучаються до благодійної справи.
Ще від ранку всі охочі освячують свої кошички із «маковійчиками», роблять це відразу на подвір’ї храму. Вітають одне одного зі святом, бажаючи найчастіше здоров’я, перемоги й миру.
Читайте також:
- Медовий Спас або Маковія: священник з Волині розповів, чому освячують мед і лікарські рослини
- Свято Маковія 2024: що категорично не можна робити у цей день