Як виростити хорошу розсаду перцю без пікірування

Як виростити перець без пікірування

Одним із ключових моментів у вирощуванні перцю є пікіровка — перенесення молодих рослин з однієї місткості в іншу. Перець, як солодкий, так і гострий погано реагує на пікірування, оскільки навіть за найобережнішого пікірування пошкоджуються дрібні корінці. В результаті розсада уповільнює ріст, часто на тривалий час, і це спричиняє запізніле дозрівання плодів. 

Про це пише УНІАН.

Що таке пікірування розсади перцю

Пікірування (або пікіровка) - це пересадка розсади із загального контейнера в окремі ємності або висадка її в ґрунт. 

Традиційно розсаду перцю пікірують, коли на саджанці з'являється 2-3 справжніх листочки. Вважається, що цей прийом дозволяє поліпшити врожайність. Єдиний момент: перець пікірування не дуже любить, таке пересаджування для нього - стрес. І, якщо пікірування зробити неправильно, то сіянці можуть загинути. Тому перець можна і не пікірувати. 

Чим гарний спосіб вирощування розсади без пікіровки:

  • саджанці не отримують стресу і не зупиняються в рості;
  • у паростків формується сильна коренева система, оскільки вона не травмується під час пересадки, і саджанці не гинуть;
  • розсада стає більш стійкою до хвороб.  

Як сіяти перець на розсаду без пікірування

Посів перцю без подальшої його пересадки нічим не відрізняється від традиційного способу. Різниця лише в тому, що висівати перець потрібно в окремі ємності. Для цього можна використовувати:

  • пластикові стаканчики невеликого обсягу;
  • торф'яні "таблетки";
  • торф'яні горщики.

Садять по 1 насінині в стаканчик або горщик і по 1 насінині в "таблетку". Щоб не переживати, що насіння не зійде, напередодні посадки його можна проростити - і посадити вже те, яке "проклюнеться".

Після посадки стаканчики можна поставити в одну загальну ємність і затягнути її зверху плівкою - це прискорить процес росту. Після появи паростків плівку потрібно буде зняти.

Коли на перці з'явиться 2-3 справжніх листочки, то сіянці з пластикових стаканчиків перевалюють - тобто, розрізають стаканчик, дістають сіянець разом із грудкою землі і висаджують у більшу тару. З торф'яними горщиками і торф'яними таблетками ще простіше: їх не потрібно знімати, вони перегнивають у ґрунті. При перевалці глибоко перець садити не варто - на стеблі у нього утворюється додаткове коріння. 

По суті процес нагадує пікіровку, але з тією лише різницею, що сіянці не викопують і не розділяють, унаслідок чого вони не травмуються і не гинуть. Хоча, треба сказати, багато городників пропускають навіть етап перевалки і висаджують розсаду прямо у відкритий ґрунт.

Як доглядати за розсадою перцю без пікіровки

Догляд за розсадою перцю без пікіровки не відрізняється від традиційного:

  • полив потрібен помірний, щоб не залити і не засушити;
  • перець любить хороше освітлення - добре, якщо вдасться організувати 12-годинне освітлення, тоді сіянці не будуть витягуватися;
  • температура має бути близько 20 градусів, але не вище, інакше розсада також почне витягуватися.

Перед висадкою розсади перцю в ґрунт її потрібно загартувати: так перець отримає менше стресу. Для цього за 2-3 тижні до висаджування в ґрунт слід виносити розсаду на вулицю або на балкони - у перші дні достатньо на 20-30 хвилин, а потім збільшити час до кількох годин. На сонце ставити не можна - ніжні паростки можуть отримати опіки.

У ґрунт розсаду висаджують після закінчення заморозків, у теплицю - на 2 тижні раніше. Знову-таки пересаджувати потрібно методом перевалки - тобто, повністю зберігаючи земляну грудку навколо сіянця. Щоб розсаду було простіше витягати зі стаканчиків, до перевалки її потрібно рясно полити.

Крім перцю, погано переносять пікіровку також баклажан, білокачанна і пекінська капуста, селера, базилік, петунія і чорнобривці - їх також краще перевалювати.

Читайте також: 

Можливо зацікавить