Як зробити добриво з картопляного лушпиння: поради та інструкції

Як зробити добриво з картопляного лушпиння: поради та інструкції

Шкірка картоплі, яку ми звично викидаємо, може стати чудовим добривом для рослин. Виявляється, висушена картопляне лушпиння багата на мінерали та вітаміни, що сприяють зростанню кімнатних і садових культур.

Про це інформує Ukr.Media.

Навіщо сушити картопляні лушпиння на радіаторі?

Причина дуже хороша. Виявляється, висушену шкірку можна використовувати для удобрення домашніх рослин. Все тому, що лушпиння містять багато мінералів, таких як калій, фосфор, магній і кальцій, а також численні вітаміни С, Е, А та групи В.

Щоб скористатися таким багатим набором інгредієнтів, достатньо просто розкласти шкірку на радіаторі або кинути її в лляний чи бавовняний мішечок і покласти такий мішечок на радіатор.

Ці сушені лушпиння стануть відмінною основою для створення ефективного кондиціонера для кімнатних рослин, а в теплу пору року їх можна застосовувати та для садових культур.

Дуже важливо зберігати висушену шкірку в темному і прохолодному місці, щоб уникнути їх псування.

Як зробити добриво з картопляного лушпиння?

Сушену картопляну шкірку необхідно висипати в каструлю і залити окропом у співвідношенні 1:10 (100 г шкірки на кожен літр води). Потім залиште суміш настоятися до повного охолодження.

Коли розчин охолоне, його слід процідити через сито, і все готово! Найзручніше використовувати для поливу лійку або пляшку, що полегшить процес дозування розбавленої рідини для ваших рослин прямо в горщики.

Не готуйте велику кількість цього розчину відразу. Найкраще робити невеликі порції, які можна буде використовувати регулярно. Такий кондиціонер для рослин не зберігається довго, тому доцільніше зберегти сушене картопляне лушпиння, а потім залити їх окропом в момент, коли ви помітите, що рослини потребують поживних речовин.

Що можна поливати добривами з картопляного лушпиння?

Добриво, отримане з відвареного картопляного лушпиння, ідеально підійде для більшості домашніх рослин, за винятком тих, які вимагають кислого ґрунту. Якщо взимку засушити велику кількість картопляного лушпиння, то влітку ви зможете застосовувати це добриво для своїх коренеплодів і ягід, таких як суниця, аґрус, чорна та червона смородина, а також малина.

Як часто використовувати добриво зі шкірки картоплі?

У весняно-літній період рекомендується вносити це добриво кожні 2-3 тижні, тоді як взимку достатньо проводити обробку один раз на місяць або один раз на два місяці. З подібною періодичністю ваші рослини віддячать вам гарним зовнішнім виглядом.

Читайте також:

Можливо зацікавить