Перший в Україні: у Луцьку реалізують проєкт за мільйон євро
У жовтні нинішнього року у приміщенні колишнього кінотеатру «Батьківщина» запрацює новий діловий хаб у Луцьку, вартістю 1 мільйон євро. Таким прогнозом поділилися у міськраді, проте на термін реалізації масштабного проєкту впливає багато чинників. Які можливості відкриються для бізнесменів та в чому актуальність проєкту, дізнавалися журналісти ВСН.
Під час сесії Луцької міської ради у середу, 31 січня нинішнього року, затвердили лист-угоду між Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй та місцевою владою. Цей документ передбачає фінансування проєкту «Реставрація з пристосуванням будівлі кінотеатру під приміщення багатофункціонального простору для бізнесу». Загальна вартість проєкту – 1 мільйон євро.
Нагадаємо, уряд Німеччини виділив 800 тисяч євро на реконструкцію приміщення колишнього кінотеатру «Батьківщина». За попередніми вимогами грантодавців, це має бути мультифункціональний простір для проведення різноманітних заходів: виставок, конференцій, зустрічей, лекцій тощо. Луцьк співфінансує проєкт і виділить 200 тисяч євро.
Проєкт, завдяки якому вдасться зберегти памʼятку архітектури та перетворити аварійне приміщення на дієвий бізнес-хаб, в Україні втілюють вперше. Директор департаменту економічної політики Луцької міської ради Борис Смаль розповів журналістам ВСН, що за його оптимістичними прогнозами вже у жовтні нинішнього року вдасться відкрити новий діловий простір.
«Такий проєкт в Україні робиться вперше. Не тільки ми, як Луцька міська рада, а й міжнародні донори - ПРООН теж вперше. Проєкт уже одобрили, якщо все пройде без перешкод, без оскаржень, без скасувань, то до кінця березня ми проведемо тендер.
Мої оптимістичні налаштування такі, що у жовтні ми відкриємо новий бізнес-простір. Я би дуже цього хотів», - зауважив Борис Смаль.
Проєкт дасть можливість створити нові робочі місця та допомогти підприємцям розвивати власний бізнес.
«Зараз бізнес переживає складне переформатування, значна частина підприємців переїхала з окупованих територій, зокрема, на Волинь. Вони шукають свої шляхи, як запрацювати на нових місцях. Тому відкрити такий бізнесовий простір в обласному центрі - це крок до того, щоб підприємці встали на ноги.
На базі реконструйованого кінотеатру є можливість відкрити міні-виробництва, наприклад, копіювання та друк. Тобто, нешкідливі, без диму, смороду, відходів. Це нові робочі місця», - додав Борис Смаль.
Проєкт передбачає:
- Реконструкцію занедбаного комунального приміщення під багатофункціональний простір для бізнесу.
- Створення офісного простору для підприємців.
- Створення багатофункціональної зали (івент-хол) для проведення виставок, конференцій, слухань, творчих вечорів, навчань тощо.
Читайте також:
- Реконструйований будинок для переселенців у Луцькому районі прийняв перших мешканців
- Скільки мільйонів гривень потрібно, щоб реконструювати сміттєзвалище у Брищі
- Немає грошей: війна відсунула реконструкцію старого ринку в Луцьку