Реконструйований будинок для переселенців у Луцькому районі прийняв перших мешканців
Колишній гуртожиток школи-інтернату у селі Тростянець Волинської області переобладнали під житловий будинок для переселенців. 24 січня реконструйований заклад прийняв перших мешканців на урочистому відкритті.
У заході взяли участь голова Ківерцівської міської ради Олександр Ковальчук, голова Волинської обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко, директор підрядної організації ТзОВ «Житлобуд-2» Леонід Стефанович та експерт консалтингової компанії «ГАРДЕ» з питань будівництва та термомодернізації Михайло Харко.
«Відкриття гуртожитку для внутрішньо переміщених осіб – це важливий крок у забезпеченні комфортного проживання людей, які були змушені покинути свої домівки через війну. Ми розуміємо, що внутрішньо переміщені особи потребують не лише житла, але й соціальної підтримки, медичної допомоги, освіти для дітей. Тому у цьому гуртожитку створено всі необхідні умови для того, щоб люди могли почуватися комфортно та безпечно. Я дякую усім, хто долучився до реалізації цього проєкту. Це є прикладом співпраці Європейського Союзу, НЕФКО та Ківерцівської міської територіальної громади», – прокоментував голова Ківерцівської міської ради Олександр Ковальчук.
З початку повномасштабного вторгнення Росії Ківерцівська ОТГ Волинської області, до складу якої входить село Тростянець, прихистила понад 2000 переселенців з інших регіонів України, з яких близько 700 залишилися на постійне проживання в місті. Щоб задовольнити їхні житлові потреби, місцева влада долучилася до програми.
Програма спрямована на забезпечення українців, що були змушені залишити свої домівки через збройну агресію Російської Федерації, житлом у десяти містах західної та центральної України: Ківерцях, Чернівцях, Чорткові, Івано-Франківську, Хмельницькому, Ковелі, Луцьку, Рівному, Золочеві та Звягелі. Загальний бюджет програми становить 19,4 млн євро, з яких біля 1,5 млн євро було спрямовано на реконструкцію гуртожитку в селі Тростянець Ківерцівської громади.
Щоб зробити будинок придатним для розміщення переселенців, було проведено капітальний ремонт з облаштуванням окремих невеликих квартир, повністю мебльованих та з усією необхідною побутовою технікою. Будівлю було утеплено, старі вікна та двері замінено на нові енергоощадні, створено систему водовідведення та очищення стічних вод, встановлено тепловий насос для опалення та подачі гарячої води й сонячну електростанцію на даху, облаштовано навколишню територію, а також проведено внутрішні оздоблювальні роботи.
Тепер реконструйований та повністю обладнаний заклад у Тростянці готовий для розміщення близько 70 переселенців у 18 квартирах, які, відповідно до вимог ЄС, надаватимуться переважно жінкам з дітьми, багатодітним сім’ям та іншим вразливим категоріям переселенців.
«Бойові дії тривають, тож потреба в підтримці ВПО в Україні залишається величезною. Ми в НЕФКО раді, що завдяки фінансовій підтримці ЄС нам вдалося створити енергоефективне та комфортне житло для переселенців у Тростянці, – поділився Андрій Каташов, радник НЕФКО з технічних питань. – Та найважливіший результат нашої самовідданої праці в ці складні часи – це усмішки на обличчях нових мешканців гуртожитку, які тримають ключі від своїх нових домівок».
Відповідно до передового світового досвіду будівництва та стандартів ЄС, реконструкція передбачала використання екологічних будівельних матеріалів та впровадження енергоефективних заходів. Очікується, що модернізаційні заходи призведуть до скорочення витрат на приблизно 24 000 євро на рік за рахунок зменшення споживання енергоносіїв для опалення та експлуатації будинку.
Читайте також:
- «Тут є все необхідне для комфортного проживання»: переселенці - про свій шлях до Луцька та надії на цілковиту незалежність країни
- Обабіч дороги тіла лежали – хоронили їх у дворах будинків: переселенка розповіла, як виїжджала з Маріуполя на Волинь
- «Мій чоловік воював проти росіян, а я з дітьми жила в страху серед колаборантів», - переселенка на Волині