З-під обстрілів – на Волинь. Дивовижна історія порятунку унікального музею. Відео
Унікальні експонати приватного музею з-під Харкова – тепер на Волині. У цій колекції є і товстезна 100-літня Біблія, і копія меча Святослава, і навіть скіфські амулети. До початку війни це була експозиція особливого музею у містечку Дергачі. Тепер же його власник перевіз свої скарби у селище Рокині під Луцьком.
Як врятувався від ворожих обстрілів, що планує робити у нас, що ще цікавого таять його музейні фонди – розповідають у сюжеті 12 каналу
«Вийшов саме десь о 4:45, думав ранок зустріти. Тут постріл. Я розумів, що це таке. Постояв так і пішов відпочивати. Десь через годину мене вже збудила донька за словами, що почалася війна», - пригадує Олег Яровий, власник музею «Багричівська садиба».
Так почався ранок 24 лютого 2022 року у творця унікального сімейного музею Олега Ярового з містечка Дергачі під Харковом. Сьогодні вже і він, і його колекція оселилися на Волині, а до того довелося пережити чимало поневірянь. Адже його хата тоді опинилася мало не в епіцентрі бойових дій.
«Обстрілювали чим завгодно. Кожної секунди було чути обстріч і прильот. Це було щось», - зізнається чоловік.
Боятися Олегу справді було за що. У сімейному музеї зібрав більше тисячі експонатів. Скіфські амулети, дзеркала, обереги, а ще монети, булава та перстні часів Київської Русі.
Особлива частина експозиції - сімейні реліквії родини Ярових. Серез них - сімейна Біблія, якій більше ста років. Показуючи її журналістам, Олег навіть одягає рукавиці, аби менше травмувати цінну книгу.
Як з-під обстрілів виїжджали на Волині - дивіться у відео..
Читайте також:
- Дивовижний порятунок Мані: військові допомогли корові з Донеччини та вивезли її на Волинь
- Фермер із Донеччини не може вигодувати кіз, яких перевіз з-під обстрілів на Волинь
- «Сподівалися виїхати на Волинь на кілька місяців, та дізналися, що села вже нема»: сповідь переселенки з Донеччини