З санвузлами та душевою: у сільській гімназії біля Луцька стартувало будівництво нового укриття
У селі Гаразджа Луцького району розпочали зведення протирадіаційного укриття у місцевій гімназії, що зможе вмістити 80 людей. З бюджету Підгайцівської сільської ради на будівництво виділили понад 8 мільйонів гривень.
Про це Суспільному розповів Суспільному заступник сільського голови Леонід Гроголь.
Як навчалися діти Гаразджанської гімназії упродовж 2 років і як вчаться зараз
З початку повномасштабного вторгнення діти Гаразджанської гімназії навчалися дистанційно, розповідає директорка Світлана Василевська. З 1 вересня 2024 року формат навчання змішаний — батьківський колектив створив приватне укриття.
«Були випадки, коли вчителі приходили до батьків додому, де збиралося по кілька людей і відповідно навчання йшло очно в тому ж форматі. Старалися віднайти будь-яку можливість, аби побачити дітей не тільки через екран ноутбука, але й побачити дітей в живу», — сказала керівниця школи.
Зі слів директорки гімназії, зараз 116 дітей, які навчаються у цій школі у дві зміни, під час повітряних тривог перебувають в укритті, яке розташоване за 5 хвилин ходьби від школи.
Ініціаторка створення такого укриття та його власниця Галина Папежук — мама чотирьох дітей, троє із яких — школярі. Жінка розповіла: хотіла, щоби діти відвідували школу очно, а укриття облаштували спільно із батьківським комітетом.
З її слів, у двох кімнатах укриття можуть сховатися 45 людей: тут є лавки, стільці, біотуалет, ковдри, вогнегасник, аптечка, ліхтарики, лопата, сокира, вода, запас їжі, що не псується.
«Лунає повітряна тривога, діти збирають речі свої і біжать в підвальне приміщення. Сидять тихо тут», — сказав школяр Артур Папежук.
Приватне укриття облаштували у серпні цього року, а через три місяці розпочалися роботи з облаштування протирадіаційного укриття поблизу школи.
Як розповів директор субпідрядної організації Володимир Андрощук, працівники викопали котлован і виконують роботи з облаштування бетонної стяжки товщиною 30 сантиметрів.
«Надалі виставлятимемо опалубку і робитимемо залізні стіни, товщиною 30 см. Пізніше перекриття 35 сантиметрів, теж моноліт. Коли ми виконаємо роботи, генпідрядна організація буде проводити роботи з вентиляцією, з водопроводом, каналізацією і оздоблювальні роботи. Тут буде два санвузли, душові, генератор», — сказав Володимир Андрощук.
Будівельники планують здати в експлуатацію до травня 2025 року.
Читайте також:
- Страх мобілізації чи корупція: чому депутати Підгайцівської сільради тримаються за крісла та не хочуть до виконкому
- Апеляційний суд повернув скарги підгайцівських депутатів
- У скандальній сільраді під Луцьком суд зобов'язав заступника скласти депутатський мандат