Військовий медик з Волині: про врятовані життя побратимів, бойового друга - пітона Ауду та романтичне освідчення на даху з видом на місто Лева

Військовий медик з Волині: про врятовані життя побратимів, бойового друга - пітона Ауду та романтичне освідчення на даху з видом на місто Лева

У перший день повномасштабного вторгнення люди покидали Київ, а я шукав можливість, аби потрапити до столиці

Маючи за спиною досвід служби у прикордонних військах на посаді медика, а також диплом Академії рекреаційних технологій і права за спеціальністю реабілітолога, до повномасштабного вторгнення Сергій Губерук надавав послуги з багатьох видів масажу у рідному Володимирі. Однак популярність до нього прийшла, коли вирішив залучити до роботи домашнього улюбленця – пітона Ауду, запропонувавши пацієнтам екзотичний масаж.

 Щоправда, не усі погоджувались, але знаходились сміливці, котрі отримували задоволення від плазування рептилії по тілу. Ось так, поєднуючи лікувальні та оздоровчо-реабілітаційні види масажу з екзотикою, Сергієві вдалося відкрити кілька масажних кабінетів у різних куточках Волині. Зізнається, не всі люди мали можливість приїздити до Володимира, тому вирішив їздити до них. До 24 лютого 2024 року.

«Я приїхав додому з роботи пізно вночі 23 лютого й ліг спати. Прокинувся від того, що брат голосно розмовляв з кимсь телефоном. Попросив говорити тихіше, у відповідь почув, що почалася війна. Сон, як рукою зняло. Одразу подзвонив до хлопців, з якими служив у ДПСУ, і домовився про зустріч у Києві. За кілька годин разом з іншими чоловіками був у ТЦК та СП, де отримавши припис на поновлення у службі, почав шукати можливість дістатися столиці, - розповідає Сергій.

–  Деякі знайомі дивились на мене, як на божевільного, й радили якнайшвидше виїжджати за кордон замість Києва, який, з їхніх слів, захопили росіяни. Але я нікого не слухав, і не вірив у їхні слова. Зрештою, знайшовся чоловік, який довіз мене. Ним виявився поліціянт із Києва, котрий відвозив дружину з дітьми до кордону, й повертався на службу. Його та моє посвідчення зіграло роль, аби нас не затримували на блокпостах. Тим часом у протилежний бік рухались тисячі автівок. Люди покидали Київ».

«Крім порятунку життів та кінцівок, священним обов’язком є – забрати тіла полеглих побратимів»

Сергій вступив до лав ЗСУ, де у складі елітного спецпідрозділу «Дозор» на посаді бойового медика упродовж двох років рятує життя побратимів. Він пригадує, як у перші дні війни надавав допомогу жителям Київщини, Чернігівщини, міст Ірпеня та Ворзеля, Стоянки. Згодом підрозділ перекинули на Харківський напрямок, де брав участь у звільненні Харківщини, чим дуже пишається.

У розмові зізнається, коли ти медик на війні, твоя робота — це щоденна боротьба зі смертю. Ти біжиш під обстрілами, знаючи, що кожна секунда може вирішити долю людини. У твоїх руках — її життя, надія на повернення додому.

На жаль, на війні без смертей не буває, нерідко трапляються випадки, коли доводиться забирати тіла побратимів з поля бою. Це найважчий тягар, який може випасти на долю воїна.

«Священним обов’язком є — забрати тіла полеглих. Якою б небезпечною не була ситуація, ми завжди знаходили спосіб повернути їх додому. Пригадую, як між обстрілами витягували з поля бою тіла і все, що могло допомогти в ідентифікації. Кожна знахідка була відлунням життя хлопців і нагадуванням про їхню битву. Руки тремтіли, серце стискалося, але думки були тільки про одне: ми маємо повернути їх, аби рідні могли поховати. Кожен із нас розумів, якщо завтра впаде він, побратими зроблять те саме. Це справа честі. Це людяність, яка тримає нас навіть серед війни. Забрати свого — це останній акт любові й поваги до того, хто віддав усе заради спільної справи.

Одного дня загинув мій командир взводу, дуже хороша людина. Для мене було принципово важливо знайти його, навіть якщо надія здавалася примарною. Те, що від нього лишилось, лежало біля його автомата, що нагадував мовчазного свідка останніх секунд боротьби. Часу майже не було. Секунди здавалася вічністю, адже кожен рух робив мене мішенню. Але я не міг залишити його там. Це був мій обов’язок — повернути нехай у такому вигляді, як страшно це не звучало».

«Коли побачив тривожну валізу коханої, зрозумів, що вона – моя доля»

У вирі війни, де кожен день був сповнений смертельної небезпеки, Сергій знаходив сили жити далі завдяки думкам про рідних та  кохану дівчину Олену, які були тим острівцем спокою, до якого він завжди повертався у своїх думках, шукаючи сили, щоб витримати черговий день хаосу. Розуміючи невблаганність війни й усвідомлення того, що кожен день може стати останнім, зважився на непростий крок. Відпросившись у командира, вирушив додому, аби востаннє побачити рідних, відчути тепло їхніх обіймів і сказати ті слова, які завжди відкладаються на потім. Він ще не знав, що ця поїздка змінить його життя назавжди. 

Військовий медик з Волині: про врятовані життя побратимів, бойового друга - пітона Ауду та романтичне освідчення на даху з видом на місто Лева
Сергій Губерук з коханою

«Моє знайомство з Оленкою було подарунком долі. Вона прийшла до мене на масаж, і щойно побачив її, усе навколо наче зупинилось. Її тепла усмішка, ніжний голос і щирий погляд зачарували мене з першого моменту. Я навіть не встиг зрозуміти, як закохався. Відтоді кожна зустріч із нею стала для мене особливою. Я знав, що хочу не просто бачити її щасливою, але й бути тим, хто подарує їй це щастя. Спочатку ми переписувались, потім почали зустрічатися. А потім…війна. Перебуваючи на фронті, постійно тримали зв’язок. Якось приїхав на кілька днів додому, і прийшов до неї. Випадково побачив у її тривожній валізі наші з нею спільні речі, серед яких більшість були моїми. «Я взяла із собою найдорожче», - пояснила вона. Ці слова проникли у моє серце. І саме в цю мить  твердо вирішив: хочу провести з нею все своє життя».

Сергій довго планував цей день, аби зробити його незабутнім для Оленки. Він вирішив організувати пропозицію на даху одного з найромантичніших кафе Львова, звідки відкривався чарівний вид на старе місто. Усе було продумано до найменших деталей. Оленка навіть не здогадувалася про сюрприз з фотосесією, під час якої до неї підійшов Сергій з букетом півоній. Він виглядав  схвильовано і водночас щиро. Коли вона обернулася, побачила його, він стояв, схиливши коліно, й тримав червону коробку з обручкою. Оленка була настільки здивована, що на кілька секунд завмерла, а потім, зі сльозами радості в очах, відповіла: «Так!»  

Вечір продовжився романтичною вечерею, дівчина не могла стримати щасливої усмішки, дивлячись на обручку, яку вона носила на пальці. Через півтора року Сергій та Оленка одружилися. Сьогодні у них підростає маленьке диво - Квітослава

Військовий медик з Волині: про врятовані життя побратимів, бойового друга - пітона Ауду та романтичне освідчення на даху з видом на місто Лева

У розмові Сергій зізнається, що дуже сумує за дружиною та донечкою. Водночас розуміє, що потрібен на фронті, де щодня отримують поранення хлопці. Він бойовий медик, який допомагає рятувати життя побратимів, навіть під обстрілами. І кожне врятоване життя дає йому сили й мотивацію продовжувати виконувати свою роботу. Дивлячись на маленьку Квітославу, її посмішку, яку бачить по відео під час спілкування з дружиною, вкотре переконується, що  йому є кого захищати. 

«Те, що сталося в Бучі, Ірпені та інших містах, які постраждали від окупації,  — це не просто трагедія, це глибока рана на серці кожного українця. Я бачив спустошені та знищені будинки, розбиті дороги, обличчя людей, які пережили пекло. Ці картини залишаться  зі мною назавжди. Коли ти військовий, у твоєму житті немає місця для слабкості чи страху. Хоча найбільший страх — це не втрата свого життя. Найстрашніше — уявити, що твої рідні і близькі можуть пройти через цей жах.

Я не знаю, чи вистачить мені сил пояснити це своїм дітям, якщо колись запитають, чому так сталося. Тому кожного дня, рятуючи побратимів, думаю лише про одне: аби ці трагедії не повторилися в інших куточках України. І я б ніколи собі не пробачив, якби не зробив усе можливе, щоб захистити те, що люблю — свою країну, свій дім, свою сім’ю».

Військовий медик з Волині: про врятовані життя побратимів, бойового друга - пітона Ауду та романтичне освідчення на даху з видом на місто Лева

Екзотичний друг Ауда служить разом із Сергієм

Поруч із Сергієм можна сказати служить його екзотичний друг – пітон Ауда. Він забрав його до міста, у якому дислокується їхній підрозділ, після того, як той ледь не загинув. 

Військовий медик з Волині: про врятовані життя побратимів, бойового друга - пітона Ауду та романтичне освідчення на даху з видом на місто Лева
Сергій Губерук зі своїм улюбленцем

 «Так трапилось, що через перебої зі світлом, спричинених обстрілами об’єктів критичної інфраструктури, збилася терморегуляція у тераріумі й пошкодила термокилим, на якому лежав пітон. В результаті це призвело до пошкодження внутрішніх органів й опіків третього ступеня. Тож я терміново забрав його до столиці, де він переніс кілька операцій, і пробув на утриманні ветеринарної клініки понад чотири місяці. На щастя, з ним усе гаразд.  

Кажуть, домашні улюбленці схожі на своїх господарів. Так от мій Ауда теж схожий на мене, - такий як і я витривалий та бойовий. А ще комунікабельний. Коли відлучаюся, за ним доглядає мій побратим, з яким він добре ладнає». 

Найзаповітнішим бажанням Сергія є – перемога, після якої він зможе повернутися до своїх дівчаток. А ще у планах – повернення до улюбленої роботи, якої, зізнається, буде чимало. Оскільки потрібно буде допомагати ставити на ноги побратимів після поранень. Ауда теж чекає на повернення господаря, і на сеанси масажу, які проводив до початку війни. 

За проявлену відвагу у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, героїчні дії під час порятунку людей у небезпечних умовах Сергій Губерук нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. 

Жанна БІЛОЦЬКА

Читайте також: 

Можливо зацікавить

Відійшов у вічність колишній багаторічний сільський голова, староста округу на Волині

Відійшов у вічність колишній багаторічний сільський голова, староста округу на Волині

Останній шлях Героя: Волинь попрощається з Іваном Демидюком

Віддав своє життя за свободу і незалежність України: на Волині прощатимуться з Героєм Іваном Демидюком

Жінка з Волині підпалила авто товариша чоловіка: умовний термін

Спалила автомобіль другові свого чоловіка через помсту: як покарали волинянку

Вічна пам’ять Герою: Волинь сумує за Віталієм Потапчуком

Наслідки поранення стали трагічними: відійшов у вічність Герой з Волині Віталій Потапчук

Героя Андрія Пронцевича зустріли на Волині з пошаною
відео

Трагічний день: на Волинь востаннє повернувся Герой Андрій Пронцевич

Загинув 37-річний захисник Віктор Паюк: Волинь у жалобі

Син та донька втратили батька: на війні загинув Герой з Волині Віктор Паюк

Прогноз погоди на Волині: морозні вихідні без опадів

Погода на Волині: коли послабшають морози та прийде потепління

Андрій Серганчук – волинський воїн, який боронив Україну до останнього
відео

Страх смерті переборов на Майдані: легендарний воїн з Волині загинув у бою під Торецьком

Yaktak розповів про несподівані музичні експерименти та благодійні ініціативи
відео

Вдома можна відкривати музей подарунків: волинянин Yaktak про гастролі, благодійність і дует із Вакарчуком