Заряджає ринок і TikTok: підприємниця з Волині знімає відео, які залітають на сотні тисяч переглядів

Підприємниця з Володимира Ольга Корнелюк, маючи фінансову освіту та досвід роботи у банківській сфері, кілька років тому повністю перейшла до сімейного бізнесу на ринку. У 2017 році вона відкрила власний кіоск і поступово почала створювати відео для соціальних мереж.
Сьогодні її контент про повсякденне життя на базарі, покупців, труднощі торгівлі та живі емоції не лише приваблює аудиторію, а й допомагає утримувати клієнтів та розвивати бізнес, - пише Буг.
У кадрі — реальність без прикрас: ринок і його настрій, кумедні ситуації, життєві поради та щоденна праця з посмішкою. Оля розвиває особистий бренд, підтримує жіноче підприємництво й доводить, що навіть з маленького кіоску можна побудувати велику аудиторію та впізнаваність. Це історія про те, як нове покоління підприємців осучаснює класичну торгівлю — і надихає інших.
— Розкажіть про себе. Хто ви, чим займаєтесь?
Мене звати Оля, я працюю на ринку з 2010-го року. Ми починали з маленького бізнесу. У нас мама, тато, бабуся торгували на базарі. У чоловіка — його мама. Нам допомогли товаром — хто що мав. Продавали всього потрохи.
“Я навчалась на банківську справу, маю вищу освіту, я фінансист. Працювала в банках і казала, що ніколи в житті не буду на базарі працювати. Але життя склалося інакше”,- розповідає Ольга.
— Коли ви перейшли повністю в бізнес?
У 2017-му році, коли почалась криза в банках, і я не знайшла такої роботи у Володимирі, як у мене була. Ми з чоловіком вирішили, що я теж йду на базар. Ми придумали для нашого кіоску назву “Батарейка”.
“Я в інстаграмі зробила сторінку. Спочатку з мене багато хто сміялися, ну якось мені так було трохи соромно”,- згадує жінка.


– Були перешкоди такі, як ставлення до ринку. Люди думали, що тут все “неякісне”. Доводилося показувати, що у нас той самий товар, що й у магазинах. Просто ми на ринку. Ще одна проблема — це парковка, її не вистачає для покупців.
– Що вам допомогло втриматись і розвинутись?
– Чоловік. Він мене дуже підтримував, хоч і не хоче бути публічним. Він казав: “Ти працюєш на базарі — будь собою”. І коли я зняла перше відео в TikTok, воно набрало 107 тисяч переглядів. Наступне — пів мільйона. Я зрозуміла, що справжність — це і є ключ.
“І я вже показую зараз все, як є. І фото в мене простіше”,- зізнається Ольга.
— Як змінився ринок за останні роки?
– Я вважаю, що наш ринок дуже класний. Він вкритий, багато людей ходить. Можна купити все — від їжі до батарейок і господарки.


– Ми працюємо на постійних клієнтів. Товар тестуємо, рекомендуємо тільки те, що перевірено. Якщо щось нове — просимо покупців потім ділитися враженнями. Головне — щоб до нас повертались. Місто маленьке, краще, хай до мене прийдуть ще раз.
— Як колеги ставляться до вашого стилю торгівлі?
– Переважно позитивно. Якщо можливо і є негатив — то мовчать ( сміється, ред.)
– З чого почали знімати контент? Де берете ідеї?
– Колись просто фоткала товар з описом. Зараз це вже не працює. Треба бути у трендах, знімати відео, які чіпляють. Ідеї здебільшого в голові. У мене ще з 2018-го року зберігаються нотатки з ідеями та фотографіями. Мене вже впізнають, кажуть:
“О, я бачила ваше відео і прийшла щось купити”.
— Яке ваше відео зібрало найбільше переглядів?
— Найбільше переглядів — пів мільйона. Це відео, де я мерзну на базарі. Є ще з 400 і 300 тисячами переглядів — про нашу історію на базарі.
— Як гадаєте, чому саме ці відео стали популярними?
— Вони живі, справжні, такі, як є. Такого майже ніде немає. Коли закидаю трендові відео — TikTok мене не кидає в рекомендації. А от коли знімаю щось про базар, придумане самостійно — це життєве, своє.
— Скільки часу йде на створення одного відео?
— Якщо це щось моє, вигадане — як кліп “Точка на базарі”, то ідея визрівала місяць, зйомка тривала два дні, монтаж — один. А якщо щось просте, швидке — буває, що за 5 хвилин. Але стараюся хоча б через день щось закидати.
— Ви самі навчились монтувати відео?
— Так, усе самостійно.
— Як поєднуєте торгівлю на базарі з активністю в соцмережах?
— Звикла вже, воно все поєдналося. Це ніби дві частини однієї роботи. Раніше продавала онлайн — тоді було складніше через велику кількість переписок. А зараз мені місцеві просто пишуть: “Є? Нема? Я підійду” — коротше.
— Чи допомагає реклама просувати ваш бізнес?
— Так, звичайно. Видно, якщо довго не закидую відео — і продажі падають.
— Були моменти, коли хотілося покинути все?
— Було. Два роки майже нічого не закидала. Чоловік пішов служити. Це був дуже складний період. Ми нічого не знали — він навіть не служив до того. Пішов із маленьким рюкзачком. Було страшно. Я з собакою, з котом — спали в коридорі. Не хотілося нічого. Але чоловік мене дуже підтримував, просив не кидати. Тож я раз у місяць щось таки викладала — просто для нього.
“Чоловік був у сотій бригаді. Перший рік вони були на Волині, а потім переїхали на Схід. Це був дуже складний період для мене, нічого не хотілося”,- згадує жінка.
— Як ви переживали момент, коли чоловік повернувся з фронту?
— Я була дуже щаслива. Я часто їздила до нього. Але повернення було для нього складнішим. Хоч він і сильний морально, йому потрібно було пройти адаптацію.
— Як ви розуміли, що йому важко?
— Він сам не показував, але потім зізнавався. Казав:
“Я прийшов на базар — і мені все було чуже”.
Тут і там — це два зовсім різні світи. Люди не розуміють. Наприклад, приходять клієнти з претензіями, а йому складно, він мовчить, але я бачу — йому важко. Бо тут живуть одне життя, а там — зовсім інше.
“Він моя підтримка, я — його”,- розповідає Ольга.
– А які у вас плани на майбутнє?
— У мене є велика мрія — відкрити шоурум. Не просто магазин, а саме шоурум, де я могла б знімати відеорекламу товарів. Бо на базарі це складно — шумно, неестетично. Це має бути гарне місце з можливістю знімати контент. І хочеться працювати з гарнішими, дорожчими товарами.
“На ринок все ж таки не йдуть за електрочайником за 2000 гривень. А можливість такі товари продавати в нас є, і в нас є такі клієнти, які б це купували. Я би хотіла просто шурум”,- ділиться підприємиця.
— А які у вас особисті плани? Не про бізнес, а саме для себе?
— Чесно, я не знаю. Усе, що ми собі особисто запланували, в нас, в принципі, уже є. Головне — втримати це і не втратити.
— І наостанок: яку пораду ви дали б тим, хто хоче почати свою справу або проявитися в соцмережах, але боїться?— Бути самими собою. Не вигадувати ілюзій і не копіювати інших. Можна надихатися кимось, але перероблювати під себе.
“Треба бути собою, бути індивідуальністю і робити те, що ти хочеш. Якщо є якісь мрії, треба до них йти”.
Читайте також:
- Мама в декреті та домогосподарка з Волині відкрила салон краси
- Майстриня із золотими руками: волинянка створює оригінальні подарунки і вирощує рослини