Жителі села Рівненщини пояснили, чому розібрали старовинну церкву XVIII століття

У селі Забороль на Рівненщині 20 травня знесли дерев'яну церкву Івана Хрестителя, збудовану у 1762 році. На її місці парафіяни планують звести новий храм. Жителі села пояснюють своє рішення тим, що будівля була в аварійному стані.
Про це повідомляє Суспільне.
Парафіяни підтримали знесення церкви посилаючись на аварійність будівлі і потребу у будівництві нової.
«Я підтримую знесення і підтримую будівництво. Бо я думаю про майбутнє моїх дітей, внуків, правнуків. Бо якщо ми його не зробимо, то потім майбутні покоління тим більше не зроблять», – розповіла місцева мешканка Марія Яковець.
Парафіянка Євгенія Петрук спростовує використання бензопил, пояснивши, що після зняття куполів краном, будівля швидко розсипалася через гнилість деревини.
«Ніхто бензопилою не різав – це брехня. Хлопці оце верха зняли, приїхав кран, спочатку купола зняли і тоді їм легко було розібрати… Все згнило, там руки в діри влазили, не було, що робити», – зауважила вона.
Історик та мистецтвознавець Микола Бендюк, який повідомив про знесення церкви у Facebook, назвав це «знищенням пам'ятки». Він стверджував, що храм різали бензопилами, а на його місці знайшов фрагменти людських кісток.
«Черговий «похорон» нашої історії та культури. Сумно що ніхто так й не поніс покарання по знищення церкви в Розважі. Нещодавно острожанами забудовниками (які на кожне свято одягають вишиванки і заявляють що вони патріоти), було знищено величезний пласт культурного шару в Острозі і зруйновано усипальницю XVIII ст. І от знову руйнування», – зазначав Микола Бендюк.
Незважаючи на історичну цінність, церква не мала статусу пам'ятки архітектури місцевого значення, що, за словами Світлани Тилько, спеціалістки відділу освіти і культури Олександрійської сільської ради, означає відсутність порушень законодавства щодо збереження культурної спадщини.
Читайте також:
- На Рівненщині зруйнували церкву волинської архітектури XVIII століття
- УПЦ МП програла ще одну битву за Успенський собор у Володимирі
- На Волині громада провела першу службу українською після виходу з МП