«Звідки мені взяти ті гроші?!»: у Луцькому районі протестують фермери

«Звідки мені взяти ті гроші?!»: у Луцькому районі протестують фермери

У Берестечку Луцького району виник конфлікт між фермерами та владою. Господарники отримали нові платіжки за землю зі значно вищими сумами податків: замість двохсот гривень – тисяча, а то й більше. Звідки взялися нові цифри, люди прийшли з'ясовувати до голови громади.

Що з цього вийшло та кому грозить «мінімальне податкове зобов'язання» - розповіли у сюжеті 12 каналу.

Місцевих фермерів обурили нові незрозумілі їм платіжки за землю. Господарники кажуть, що і так платять земельний податок. А про пункт – мінімальне податкове зобов'язання, який з'явився тепер, вперше чують.

«Торік, наприклад, в мене було 281 гривня, цього року – 1853.Так же ж неможливо під час війни. Я розумію, що громада не має, казна порожня, чи держава недофінансовує, а люди прості звідки візьмуть?», - обурюється власник паю Анатолій Лейбик.

Розібратися, в чому справа та що за нові платіжки вони отримали, люди прийшли до голови громади. Господарники переконані, місцева влада на них наживається.

«Я була в податковій. Відсилають сюди назад. Тільки Берестечко підняло таку ставку у нас. Ніде немає такого в інших громадах, а в нашій таке бігом роблять. А для чого вони роблять? Бо їм грошей не хватає. А люди звідки мають взяти ті гроші?», - обурюються фермери.

До обурених господарників вийшов голова громади Ігор Грудзевич. Кликав усіх на розмову за стіл. Втім, ті відмовилися. Кажуть, хочуть говорити вже і по суті. У відповідь міський голова сказав, що у цьому випадку лиш виконує закон і скасувати мінімальне податкове зобов'язання не може.

Поняття мінімального податкового зобов'язання або МПЗ з'явилося у Податковому кодексі України з 1 січня 2022 року.За словами представника податкової служби Волині Олександра Котюна, це не новий вид податку, а механізм, який покликаний вивести аграріїв з тіньової економіки. Точніше, МПЗ – це мінімальна величина податкового зобов'язання зі сплати податків, зборів, платежів тих, хто заробляє на обробітку землі або має землю.

«Фермери, які виробляють, вирощують сільськогосподарську продукцію, заключають договори оренди з громадянами, які мають у власності ці земельні ділянки. Після цього вони їм виплачують орендну плату. Ні для кого не секрет, що вартість в цих договорах орендної плати занижена. Це є факт, просто факт», - каже Олександр Котюн.

Для того, щоб визначити певну мінімальну межу, і вираховувати суму, яку господарники мають сплатити з доходів, отриманих від одного гектара землі.

«Ті фермери, які заключили договори на адекватну суму, в них сплата податків значно перевищує розрахункову цю суму, і їм нічого не потрібно доплачувати. А в того, в кого договори заключені на значну нижчу суму, в них виникає позитивна різниця, яку вони доплачують до цієї розрахункової суми», - додав представник податкової служби Волині.

Слід зазначити, що новий закон стосується й тих, хто обробляє свою землю. А саме такими є фермери Берестечківської громади, які прийшли за правдою. Серед них і Тетяна з села Кутрів.

«Пшеницю сіємо, картоплю садимо. Того року посіяли сою, ціни нема на сою. Отак, воно не виходить, солярка нині самі бачили на заправці 58 гривень, молоко приймають 7 гривень, це неможливо вижити», - каже жінка.

У податковій пояснюють, розробники нововведення з назвою МПЗ керувалися тим, що коли господарник виростив щось на землі та продав урожай, має сплатити податок. Втім, не врахували, що люди можуть мати землю, але нічого на ній не вирощувати. У такому випадку є два виходи – або здавати ділянку в оренду, або обробляти і сплачувати податок.Експерт також додає – формула МПЗ для громадян визначає податкова, і вона однакова для всіх.

«Підхід до всіх один. Не може бути такого, що в одній територіальній громаді якісь одні відсотки, а в другій – інакші.По всій Україні формула та сама. Залежить тільки від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки і від суми сплачених податків.

Те, що першими рішення податкової отримали господарники саме Берестечківської громади, свідчить лише про те, що громада була зацікавленою у тому, аби гроші з податків швидше поповнили бюджет. Тож відповідні платіжки про сплату МПЗ за 2022 рік надійдуть і аграріям інших громад, де ще опрацьовують інформацію.

У Берестечківській місцеві фермери та влада так і не знайшли порозуміння на зустрічі. Голова громади Ігор Грудзевич коментує, міська рада лиш виконала прийнятий Верховною Радою закон, а вина місцевої влади лиш у тому, що у громаді слід було провести більш детально роз'яснювальну роботу.

Читайте також:

Можливо зацікавить

Побили лопатою обличчя та руки: на Волині чоловік напав на працівника ТЦК

Побили лопатою обличчя та руки: на Волині чоловік напав на працівника ТЦК

йосип лось, суд домагання до студенток

Львівський професор звинувачений у домаганнях до студенток подав до суду

дитяча лікарня у Кременчуці

Таргани, бруд і жахлива їжа: у Кременчуці стався скандал навколо дитячої лікарні. Фото

«Рідні не хотіли бачити представників влади»: що каже староста села на Волині, де односельчани не зустріли воїна з полону

«Рідні не хотіли бачити представників влади»: що каже староста села на Волині, де односельчани не зустріли воїна з полону

На Волині донька Героя вимагає, щоб його перепоховали з військовими почестями: що відомо

На Волині донька Героя вимагає, щоб його перепоховали з військовими почестями: що відомо

листи від імператора Олександра III, скандал, Львівська ОВА, виїзд чоловіків за кордон

Скандал на Львівщині: ОВА відпускала чоловіків за кордон з листами від імператора Олександра III. Фото

Найдорожча спеція у світі: фермер з Херсонщини вирощує шафран на Волині

Найдорожча спеція у світі: фермер з Херсонщини вирощує шафран на Волині

«Ви шо, дебільна?»: у Луцьку таксист випхав із машини і облаяв пасажирку
відео

«Ви шо, дебільна?»: у Луцьку таксист випхав із машини і облаяв пасажирку

На Волині жителі трьох сіл судяться з орендарем, бо не можуть забрати свої паї
відео
фото

На Волині жителі трьох сіл судяться з орендарем, бо не можуть забрати свої паї