Блокувала перехід парафій в ПЦУ у Луцькому районі: що відомо про скандальну захисницю московського патріархату
Вірянкою, яка захищає нібито «право» УПЦ московського патріархату залишатися в Києво-Печерській лаврі, виявилася відома провокаторка Вікторія Кохановська. Влітку 2022 року вона організувала до Рожища Луцького району 12 автобусів з людьми, серед яких були навіть новонароджені, щоб заблокувати перехід парафії у ПЦУ.
ЗМІ дізналися інформацію про палку прихильницю УПЦ МП, - пише ТСН.
Відомо, що 39-річна Вікторія Кохановська родом із Кам'янця-Подільського Хмельницької області.
У вересні 2022 року вона зареєструвала громадську організацію для підтримки Московського патріархату «Жіноча сила України».
Наприкінці жовтня 2022 року Кохановська подала до органів Національної поліції Київської області понад 50 заяв про нібито «переслідування» вірян УПЦ МП.
Влітку 2022 року жінка організувала 12 автобусів із «групою підтримки» з метою заблокувати приєднання до ПЦУ громади Свято-Михайлівського храму в Рожищі на Волині. В «групі підтримки» були помічені навіть новонароджені. Крім того, вона вимагала від поліції порушити кримінальну справу проти міського голови Рожища та погрожувала поліцейському. До Мережі потрапило перехоплення її розмови з правоохоронцем.
Нещодавно вірянка, яка називає себе правозахисницею, пригрозила владі, що парафіяни Московського патріархату вийдуть на вулиці «у хресний хід» через виселення їхньої конфесії з Києво-Печерської лаври. Вона заявила, що в Україні нібито відбуваються переслідування громадян за релігійні переконання. Так, під час останньої літургії УПЦ МП у Києво-Печерській лаврі співробітник СБУ нібито спробував вручити підозру. Проте Вікторія Кохановська вчинила скандал, і правоохоронець був змушений піти геть.
Нагадаємо, 10 березня 2023 року Українська Православна Церква Московського патріархату отримала попередження від Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» про припинення договору, про безоплатне користування культовими будовами та іншим державним майном, розташованим на території заповідника.
У середу, 29 березня, за рішенням Міністерства культури України, ченці мали покинути лавру, але в той день віряни зібралися на молитву. А священники заявили, що нікуди не збираються виїжджати і не допускають на територію комісію Мінкульту.
Читайте також:
- Наміснику Києво-Печерської лаври вручили підозру: СБУ оприлюднила докази
- «Продавав хату, її ніхто не купив»: митрополит УПЦ МП Павло побідкався через запобіжний захід
- «Ти прос*тутка! Рамси попутав?»: при в'їзді в Київ зловили п'яного священника московського патріархату з Волині
- Оплата на картку і не від розкольників: у монастирі УПЦ МП на Волині оприлюднили розцінки за молитви