Будуть увесь сезон радувати око: які квіти посадити на розсаду в січні за місячним календарем

Будуть увесь сезон радувати око: які квіти посадити на розсаду в січні за місячним календарем

Січень – слушний час, щоб визначити, які з них можна посіяти на розсаду. Зараз насіння досить добре відпочило, щоб активно прокинутися при створенні для цього необхідних умов. Адже хороша розсада має бути не тільки цілком здоровою, а й добре розвиненою, щоби прижитися після пересадки.

Які квіти садять на розсаду у січні

Досвідчені дачники садять у січні саме квіти, оскільки багато з них досить примхливі, вимагають багато часу для зміцнення та зростання. Іноді термін посадки насіння до періоду цвітіння становить до 170 днів. 

 

Важливо!

Потрібно засвоїти, що практично вся розсада січневої посадки потребує додаткового освітлення, оскільки світлові дні ще досить короткі. Допоможуть вам спеціальні пристрої, такі як світлодіодна фітолампа Feron LB-708 8W або спеціальний світильник для рослин Feron AL7000 12W . Представлено кілька моделей приладів освітлення залежно від напруги та потужності.

Дні, сприятливі для посадки, можна визначити за місячним календарем на поточний рік.

Еустома

Інша назва квітів – лізіантус. Багато сортів з красивими махровими кольорами різних відтінків. Насіння квітів пророщують у теплому приміщенні при температурі приблизно +20 градусів. Насіння розподіляють по поверхні ґрунту, добре його зволожують, після цього ємність накривають плівкою з поліетилену. На появи сходів доведеться чекати близько півмісяця, а приблизно через 6 тижнів проводиться пікірування розсади. Період цвітіння починається через 5 місяців з висіву.

Антірінум 

Друга назва квітів – левовий зів. Цвіте величезним розсипом дрібних найкрасивіших квітів, часто на одному кущі з'являються квіти різних відтінків. Насіння пророщують у теплому приміщенні, розсипають по поверхні ґрунту. Після ретельного зволоження накривають плівкою. Перші сходи з'являються приблизно через 12 днів, ще через місяць їх пікірують.

Вербена

Невелика однорічна рослина, в період цвітіння, обсипана дрібними яскравими квітами, зібраними в парасольку. Попередньо насіння рослини піддають холодній стратифікації для поліпшення проростання, після чого його можна замочити в регуляторі росту, такому як Циркон . Проростання насіння проводиться у світлому та теплому приміщенні. Перші сходи можна побачити через 20 днів, через три тижні проводять пікірування розсади. Період від появи паростків до повноцінного цвітіння становить близько 3 місяців.

Гайлардія

Красива рослина пізнього цвітіння. Якщо посадити насіння на розсаду в січні, період цвітіння настане ближче до осені. 

Насіння висаджують у зволожений ґрунт на відстані приблизно 1 см. Ємність накривається плівкою, її потрібно помістити в освітлене тепле місце. Насіння проросте приблизно через 2 тижні, пікірує його в момент появи двох листочків. 

Гвоздика садова

Дворічна рослина, цвіте великими махровими квітками різних відтінків із унікальним ароматом. Для посадки потрібно в ґрунті зробити невеликі борозенки, укласти насіння приблизно 2 см один від одного, зверху насипати чистого піску. Акуратно полити та поставити у тепле місце, захистивши від яскравого сонячного світла. Приблизно через 2 тижні з появою сходів необхідно переставити ємність на сонячне світло. Пікірують розсаду через місяць після сходу. До початку цвітіння пройде щонайменше півроку.

Дельфініум

Трав'яниста багаторічна рослина , усипана великими квітами різних відтінків. Насіння вимагає попередньої холодної стратифікації, для цього ємність з насінням можна закопати в сніг. На початку квітня з’являються перші сходи, які пікірують у фазі трьох листків і висаджують у ґрунт.

Лобелія

Однорічна рослина , що має довгі пагони, цвіте дрібними квітами різноманітних відтінків. Насіння розсипають на зволожений ґрунт, накривають поліетиленом та відправляють у тепле місце. Приблизно через півмісяця можна побачити перші сходи, які пікірують розсаду через місяць після її появи.

Петунія 

Красива однорічна рослина невеликого розміру з різнокольоровими квітами. Насіння може дати сходи вже на 4 день при хорошій вологості та оптимальній температурі. Цвітіння можна чекати вже у травні.

Кермек

Інша назва рослини – статиця. У період цвітіння усипано дрібними кольорами різних відтінків. Насіння висаджується у вологий ґрунт, накривається і встановлюється в тепле місце. Перші паростки з'являються приблизно за 3 тижні. Пікірують їх після виростання двох листочків.

Важливо!

У будь-який період зростання розсади не можна допускати застою вологи, нестачі світла та низької температури повітря.

Вибираємо ємність для розсади

Для посіву насіння на розсаду підійдуть пластикові касети на різну кількість осередків, обладнані піддоном для збору надлишків вологи. Можна скористатися зручною тепличкою Міні , вона розрахована на 12 осередків та має зручну кришку, тому вкривати розсаду плівкою вже не знадобиться. Пластикові горщики для розсади обирають для зручності подальшого пікірування рослин.

Дуже зручно пророщувати будь-яке насіння саме в торф'яних горщиках, надалі рослина в цьому ж горщику висаджується у відкритий ґрунт. Для висадки насіння будь-яких рослин чудово підійдуть торф'яні таблетки Джиффі, що випускаються у двох розмірах. Їх потрібно лише укласти в піддон для розсади та зволожити водою. Буквально через кілька хвилин вони збільшуються в об'ємі та готові до посадки насіння, яке поміщають в поглиблення і засипають матеріалом таблетки.

Читайте також: 

Можливо зацікавить