Через дощ у вересні на Волині не зібрали увесь врожай
![Через дощ у вересні на Волині не зібрали увесь врожай](https://vsn.ua/storage/news/3zualwdTJP6XuJ7KEHke3svD8288XUKYkMzUY1L8.png)
Протягом усього першого місяця осені волинські синоптики фіксували аномально холодну та дощову погоду.
Про це розповіла Суспільному синоптикиня Валентина Набока.
Низькі температури та тривалі дощі в вересні спричинили арктичне холодне повітря та атлантичні циклони. Суспільне розпитало у гідрометеоцентрі, як це вплинуло на аграрний сектор та рівень води у річках.
Зі слів Валентини Набоки, лише у Луцькому районі у вересні випало 250 % від місячної норми.
«Заморозки 7 числа були перші, теж дуже ранні. Зазвичай вони десь з середини вересня можливі», – додала синоптикиня.
Дощ завадив зібрати врожай
Через «мокрий» вересень аграрії області не зібрали врожай кукурудзи та картоплі, а це затримує сівбу озимих зернових культур, – каже агрометеорологиня Ірина Ярмолюк. Протягом вегетаційного періоду жінка спостерігає за розвитком сільгоспкультур та визначає запас продуктивної вологи у ґрунті.
Щоб визначити рівень вологи у ґрунті, фахівчиня бере проби на глибині 20 сантиметрів.
![Через дощ у вересні на Волині не зібрали увесь врожай](https://vsn.ua/storage/image-icons/gsGXCCKZ0aokvWTTsVI7IbmPd3WjHMau53Mhasey.jpg)
«Озимина буде сіятись на цих полях, але вони на разі ще заняті кукурудзою. Техніка не має можливості її убрати поки що, бо сильне перезволоження. Але я бачу сонечко, яке появилось добре підсушує землю, і за кілька днів почнеться збирання урожаю», – каже агрометеорологиня.
![Через дощ у вересні на Волині не зібрали увесь врожай](https://vsn.ua/storage/image-icons/vBt9gJmIbxINsYusxOgZsHcnbZuRy9q2iuGz1WBp.jpg)
Синоптики сподіваються, що рівень опадів знизиться, вода з полів зійде і аграрії зможуть повноцінно продовжити роботу.
Рівень води в річках
Унаслідок недостатньої кількості опадів в липні та серпні, на річках області спостерігались суттєві зниження рівнів води. Як розповіла гідрологиня Людмила Кашпрук, на Прип’яті та Стоході рівень води майже наближався до багаторічних мінімальних значень, а на річці Турія – був менший за багаторічні мінімальні значення, які фіксують ще з 1945 року.
У вересні, каже гідрологиня, ситуація на річках змінилася, але не суттєво.
![Через дощ у вересні на Волині не зібрали увесь врожай](https://vsn.ua/storage/image-icons/kcBESgXGticBoYQj9M0g8xWsmXANDzLcrp3gOXJm.jpg)
«Дощовий період, якій розпочався в кінці першої декади і тривав до кінця місяця, на річках Волинської області відбувався ріст в межах 30-60 сантиметрів», – зазначила Людмила Кашпрук.