Чи можна не йти в ТЦК? Що робити, якщо знайшли повістку у поштовому ящику
Українцям почали надсилати повістки поштою, що стане звичайною практикою в умовах воєнного стану.
Наскільки цей процес законний і які можуть бути наслідки, якщо проігнорувати повістку, яку вам відправили в поштову скриньку, розповів адвокат Дмитро Франчук для РБК-Україна.
Адвокат зазначає, що вручення повістки поштою є цілком законним. Українське законодавство дозволяє такий спосіб інформування військовозобов'язаних про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
Важливо зазначити, що повістка, залишена у поштовій скриньці, вважається врученою, навіть якщо отримувач не підписав її. Це означає, що відповідальність за отримання документа лежить на особі, якій він адресований.
Утім, ігнорування повістки може мати серйозні наслідки:
- адміністративна відповідальність – за ухилення від військової служби передбачено штраф
- кримінальна відповідальність – в окремих випадках можливе притягнення до кримінальної відповідальності за ухилення від мобілізації
- обмеження прав – ухилянтам можуть обмежити деякі права, наприклад, на виїзд за кордон
Після отримання повістки адвокат радить ознайомитися з її змістом. Потрібно уважно прочитати її, щоб зрозуміти, яка саме інформація в ній міститься і що від вас вимагається.
Другий крок – з’явитися за викликом до ТЦК та СП у визначений у повістці час. Там вам потрібно буде уточнити усі деталі.
Після цього, якщо у вас виникли якісь питання або сумніви, зверніться за консультацією до юриста або до працівників ТЦК та СП.
Читайте також:
- Мобілізація по-новому: чого чекати українцям у жовтні
- Повістки поштою: які наслідки чекають на тих, хто відмовився отримати документ
- Скільки бізнес буде платити за кожного заброньованого від мобілізації працівника