Чи потрібно проходити ВЛК зі статусом «не придатний» або відстрочкою: правила з 1 квітня
Мобілізація в Україні триває з моменту початку повномасштабного вторгнення, а це значить, що всі військовозобов'язані чоловіки з 18 до 60 років повинні прийти в ТЦК для уточнення своїх даних, якщо отримали повістку.
Чи потрібно робити це, якщо є статус «не придатний у воєнний час» - розповідає УНІАН.
Що таке «білий» квиток і кому його видають
«Білий» квиток - це наратив із Радянського Союзу, коли військовий квиток був червоного кольору, його видавали всім чоловікам, придатним до несення військової служби. Тим, хто на думку військово-лікарської комісії вважався непридатним, видавали квиток білого кольору. Юридично, такого документа не існує, тому саме поняття білого квитка - це, скоріше, про статус і стан, ніж про як такий «папірець».
Існує певний розклад хвороб, які визначають стан військовозобов'язаного, вони діляться на 4 ступені:
а - хто не придатний у воєнний час і мирний, виключений з військового обліку;
б - не придатний до військової служби в мирний час, не придатний або обмежено придатний у воєнний час;
в - обмежено придатний у мирний час, придатний або обмежено придатний у воєнний час;
г - придатний у мирний і воєнний час.
В Україні ці положення регулює Наказ № 402 про Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних силах України. Згідно з ним, будь-який чоловік, який отримав військовий квиток «не придатний у мирний і воєнний час», маючи категорію «а», не ставитимуть на облік - він залишається недоторканним для мобілізації.
Чи потрібно проходити ВЛК тим, хто не придатний для мобілізації
Якщо військовозобов'язаний чоловік отримав висновок ВЛК «не придатний до несення військової служби з переглядом через (6-12) місяців», то він, скоріш за все, буде цікавитися, чи можна не проходити ВЛК після закінчення цього часу.
Тут важливо розуміти логіку - такий висновок, як правило, дають на підставі пунктів 7, 11, 12 г, 13д, 24, 37, 44, 48, 56, 59, 65, 72, 81 того самого розпису хвороб. Військово-лікарська комісія припускає, що для лікування хвороби, що перешкоджає отриманню статусу «придатний», потрібен термін від півроку до року. Після цього чоловік має знову пройти ВЛК - або підтвердити свою непридатність до служби, змінити статус на «не придатний», або вирушити до лав ЗСУ зі статусом «придатний».
Читайте також:
- Мобілізація в Україні: кого можуть виключити з військового обліку уже з 1 квітня
- Мобілізація в Україні. Хто має з’явитися в ТЦК без повістки з 1 квітня
- Деяким пенсіонерам підвищать пенсійні виплати у квітні: кому і на скільки