Чого не можна робити у новорічну ніч: прикмети, що передаються із покоління в покоління

Чого не можна робити у новорічну ніч: прикмети, що передаються із покоління в покоління

Старші люди казали, як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш. Щоб рік прийдешній був вдалим, існує низка прикмет, чого не можна у новорічну ніч. Дехто вважає їх забобонами і не вірить у ці прикмети, а дехто переконаний, що все ж краще їх дотримуватися, аби не накликати лиха.

 Які новорічні заборони ходять в народі і чому люди досі в них вірять - розповідає Обозреватель

Святкування Нового року завжди пов’язують з надією на те, що прийдешні 12 місяців пройдуть вдало і принесуть багато щастя. Не дивно, що чимало людей стараються допомогти своїй удачі, дотримуючись певних забобонів.

Не можна входити у новий рік з боргами

Згідно з цим повір’ям, до 31 грудня потрібно роздати всі борги, щоби вони не тягнулись за тобою наступні 12 місяців. Фінансові косультанти кажуть, що у цьому є неабиякий практичний сенс. Адже контролювати свої боргові зобов’язання справді важливо.

Водночас не рекомендується віддавати заборговане в день 1 січня. Вважається, що в такому разі віддавати щось доведеться весь рік.

Не можна нудьгувати і сумувати

Вважається, що як зустрінеш рік, так його і проведеш. Тому, щоби він був насичений подіями і позитивними емоціями, все це потрібно забезпечити собі ще у новорічну ніч.

Не можна сваритись, лаятись і тримати образу

Обґрунтування цього забобону аналогічне. Щоби не витратити рік на з’ясовування стосунків, краще не робити цього за святковим столом. Ну і просто не варто псувати людям свято сварками – це неввічливо. Заодно постарайтесь помиритись з тими, з ким зіпсували стосунки у році, що минає. Чим легшим буде ваше серце у свято, тим світлішим обіцяють наступний рік.

Не можна зустрічати рік у брудному домі

Вважається, що брудна і захаращена оселя у новорічну ніч завадить світлій енергії зайти всередину. І всі наступні 12 місяців ти будеш здебільшого боротись із проблемами та негараздами.

Але й виносити сміття після заходу сонця теж не варто

При цьому вважається, що всі роботи, включно з пранням та виносом сміття потрібно закінчити у світлий час доби. Якщо продовжити наведення чистоти після заходу сонця, це може накликати біду.

Не можна розповідати про загадане бажання

Традиційно опівночі, поки б’є годинник, ми загадуємо своє головне бажання року. Проте розповідати про нього не можна нікому. Інакше воно не збудеться. Принаймні, так вважається в народі.

Не обов’язково витратити всю ніч на святкування. Головне – не спати в момент настання року. Вважається, що той, хто його проспить, проспить і своє щастя.

Парам не варто святкувати нарізно

Дехто побоюється, що святкування не разом принесе у пару розбрат. Тому краще провести святкову ніч в компанії коханої людини, а опівночі ще й поцілуватися, щоби зробити стосунки міцнішими.

Не можна викидати їжу з новорічного столу

Вважається що разом зі спеціально приготовленими стравами ви викинете з дому щастя. Тому готуйте щось, що може постояти в холодильнику і краще розраховуйте кількість порцій. Тоді така проблема не виникне. Додатковий плюс підходу: ви не витратите гроші на продукти даремно.

Читайте також: 

Можливо зацікавить