Догляд за фіалками взимку: як зробити, щоб домашні квіти безперервно цвіли
Фіалки — це одні з найбільш популярних кімнатних рослин, які радують своїм яскравим цвітінням і чудовим ароматом. Однак, щоб ці ніжні квіти продовжували радувати вас навіть в холодну пору року, необхідно забезпечити їм правильний догляд, особливо взимку. У цей час року фіалки потребують особливої уваги, адже недостатнє освітлення, сухе повітря та зміни температури можуть негативно вплинути на їхній стан і цвітіння.
Як правильно доглядати за фіалками взимку, щоб вони продовжували радувати вас яскравими квітами, - пише Ukr.Media.
Фіалки взимку бояться холоду від скла і протягу на підвіконні. При температурі нижче 12 градусів у рослини починає загнивати коріння і надземна частина. Під вазони необхідно покласти утеплювач, щоб уберегти фіалки від переохолодження. Якщо від батареї дуже жарко, бутони не будуть закладатися. Щоб цього уникнути, батарея завішується мокрою тканиною, що підвищить і вологість повітря для фіалок.
Чи можна пересаджувати фіалки взимку?
Можна, якщо немає іншого виходу. Молоді фіалки пересаджують з частковою заміною земляного кому. Знімається вся земля, яка не тримається кому. При пересадці дорослих фіалок або їх омолодження робиться повна заміна земляного кому. Корені струшують від надлишків землі і розплутують. Довге коріння підрізають. Інструмент для обрізки повинен бути чистим, обрізані місця обробляються товченим вугіллям.
Після пересадки фіалку необхідно помістити в тепличку на пару тижнів. Омолодити рослину можна, заглибивши оголене стебло до нижніх листків і видаливши частини кореня. Коли ніжка фіалки зросла більше ніж на 2 см, рекомендується обрізати її, залишивши невеликий пеньочок. Потім поставити у воду для вкорінення.
Як поливати фіалки взимку?
У глибоку миску наливається тепла відстояна вода, у неї ставиться горщик з фіалками так, щоб вода доходила до країв горщика, але не переливалася через край. В мисці з водою рослина стоїть до тих пір, поки земля в горщику на дотик не буде вологою. За потреби у воду можна додати добриво. Робиться це не частіше, ніж раз на тиждень.
Є фіалки, які швидко реагують на недолік води. Якщо придбати таку фіалку, то ви завжди будете знати, коли необхідно поливати ваші квіти. Зимовий полив повинен бути рясним, про це слід пам'ятати. Перелив призведе до загнивання коренів. Необхідно стежити, щоб листя не торкалися скла вікон. У сильні морози фіалку з підвіконня необхідно прибрати. Зимове сонце теж може обпалити листя фіалок. Фіалка (сенполія) потребує температури повітря +18-20 градусів і хорошого освітлення.
Чи цвітуть фіалки взимку?
Ще восени, коли починає скорочуватися світловий день, для фіалки влаштовується додаткове освітлення лампами денного світла і температура повітря підтримується близько +25 градусів - взимку кімнатна рослина буде цвісти дуже активно. Обов'язково, як і всі квітучі рослини, фіалку необхідно регулярно, кожні два тижні, підгодовувати добривами з підвищеним вмістом калію.
Кожен місяць дорослим фіалкам рекомендується робити профілактику захворювань - поливати слабким розчином марганцівки. Марганцівка знезаразить землю, підкислить, що дуже добре для квітки.
Удобрюють рослину з весни до осені. У зимовий час підгодівлю припиняють, так як при малій кількості світла фіалка більше спить, ніж зростає. Але навіть взимку її необхідно утримувати на світлі, особливо рослини з темним листям. Фіалки зі світлим листям більш тіньовитривалі.
І все ж, якщо будуть створені спеціальні умови, а також підживлення фіалок взимку, то вони будуть цвісти всю зиму. На стелажах, при освітленні люмінесцентними лампами, фіалки можуть цвісти цілий рік і радувати вас своїм цвітом. Але дайте їй відпочити пару місяців в році! Припиніть у жовтні підгодовувати і видаляйте квітконоси.
Читайте також:
- Чому не варто садити туї біля будинку: забобони та реальні проблеми
- Як змусити різдвяник зацвісти на свята: надійні способи