Коли українці святкуватимуть Святого Миколая 2024: нова дата і що не можна робити у цей день
Святий Миколай – один з найшанованіших святих в Україні. З переходом Православної церкви України у 2023 році на сучасний новоюліанський календар дати церковних урочистостей змістилися на 13 днів назад. За новим стилем День святого Миколая у 2024 році відзначається 6 грудня. Раніше це свято відзначали 19 грудня.
Про дату та про традиції цього великого свята, - пишуть Новини.LIVE.
Хто такий святий Миколай
День Святого Миколая присвячений вшануванню пам'яті Миколая Мирлікійського, відомого своєю добротою та щедрістю. За його благі діяння святого прозвали Чудотворцем.
Святий Миколай народився у Малій Азії в заможній грецькій родині. З раннього віку він проявляв доброту, милосердя та здібності зцілювати людей. Вже дорослим свій батьківський спадок він роздав бідним та знедоленим. А одному чоловіку, що не мав приданого для своїх трьох дочок, він вночі підкинув мішок золота.
Після смерті святого його мощі були перенесені до Базиліки Святого Миколая в Італії, куди й досі приходять тисячі паломників, щоб віддати йому шану.
Які традиції святкування Дня Святого Миколая в Україні
Лист Миколаю та подарунки під подушкою
Одна з головних традицій в Україні, коли батьки дарують своїм дітям солодощі, іграшки чи інші приємні сюрпризи. Їх обов'язково кладуть під подушку.
Перед святом діти обов'язково пишуть листа Миколаю, у якому розповідають, як вони поводилися цього року, про що мріють та який би подарунок хотіли б отримати.
Благодійність та добрі справи
У цей день заведено допомагати нужденним: організовувати акції для сиріт, літніх людей або малозабезпечених родин.
Цей день нагадує про важливість взаємодопомоги та милосердя. Багато українців беруть участь у благодійних ініціативах, дарують подарунки та допомагають тим, хто цього потребує.
Релігійні служби
У храмах проводять богослужіння на честь святого, під час яких віряни моляться за здоров'я та заступництво для своїх родин.
Святкові заходи
У школах, дитячих садках та громадських центрах організовують вистави, концерти й театралізовані дійства, присвячені святому Миколаю. Також доволі часто під час цих заходів дітям вручають солодощі у подарункових коробках.
Крім того, в деяких населених пунктах України до цього дня можуть також присвячувати відкриття "центральної" ялинки, прикрашеної до різдвяних і новорічних свят.
Попри війну в Україні, День святого Миколая залишається важливою подією, яка об'єднує родини. Це свято символізує доброту, взаємодопомогу та віру в дива. Незалежно від віку, кожен може відчути радість цього дня, даруючи іншим тепло і турботу.
Що не можна робити в День Святого Миколая
- Сварити дітей або ображати слабких. Свято присвячене доброті, тому сварки та конфлікти вважаються неприйнятними.
- Брати гроші в борг. Перед святом слід роздати всі борги, щоб у новий рік увійти без фінансових зобов'язань.
- Важко працювати. У цей день краще відкласти хатні справи, шиття та іншу фізичну роботу.
Традиція вчить, що кожен недобрий вчинок може бути покараний, тож цього дня варто уникати будь-яких негативних дій та сварок.
Читайте також:
- Подвійне свято в релігійній громаді Волині: 150 років з дня відкриття церкви і 30 років служіння місцевого священника
- УПЦ МП займає Успенський собор на Волині незаконно: суд постановив московському патріархату звільнити будівлі