Корупція на Волинській митниці: експрацівнику СБУ повернули частину підозри

Корупція

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду повернула частину підозри колишньому працівнику Служби безпеки України Олександру Громику, яку скасував слідчий суддя ВАКС. Йдеться про організацію ухилення від сплати податків. Чоловіка підозрюють у створенні злочинної організації на Волинській митниці.

Таке рішення 3 квітня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, слідчий суддя ВАКС Андрій Біцюк скасував підозру експрацівнику СБУ Громику, а саме в організації ухилення від сплати податків. Прокурор САП подав скаргу на це рішення.

«Апеляційну скаргу прокурора задовольнити. Ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 4 березня 2024 року в частині скасування повідомлення про підозру (Громику – ред.) у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч.2, 3 ст. 212 Кримінального кодексу України скасувати. У цій частині постановити нову ухвалу про відмову у задоволенні скарги щодо скасування підозри», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП викрили злочинну організацію, яка займалася зловживаннями на Волинській митниці. Її члени забезпечували незаконну мінімізацію митних платежів за схемами так званого «чорного» та «сірого» імпорту, чим заподіяли державі понад 475 млн грн збитків.

Як встановило слідство, за період вчинення злочину його учасники під керівництвом експрацівника СБУ у змові зі службовими особами Волинської митниці здійснювали незаконне переміщення високоліквідних товарів через міжнародний пункт пропуску «Ягодин».

Схема полягала у маскуванні імпортованих цінних товарів так званими «товарами прикриття» зі значно меншою вартістю. Службові особи Волинської митниці зокрема забезпечували митне оформлення товарів без належного здійснення митних формальностей, складали підроблені акти про проведення митних оглядів, вносили до автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» неправдиву інформацію та умисно не вчиняли дій щодо припинення злочинної схеми.

Читайте також:

Можливо зацікавить