«Люди виїжджали, а окупанти заселялися в ті будинки»: переселенка з Луганщини працює на Волині медсестрою
19-річна Любов Кацавал із селища Марківка Луганської області пів року працює медсестрою у хірургічному відділенні Володимирського територіального медичного об'єднання. Дівчина розповіла – мріє стати лікаркою.
Про це повідомляє Суспільне.
На Луганщині Любов Кацавал чотири роки навчалася на фельдшера у фаховому медичному коледжі. Диплом, – говорить, – отримувала поштою.
Дівчина мріяла здобути вищу освіту і стати лікарем, однак, документи, які потрібні для вступу, залишилися на Луганщині. Любов Кацавал каже: передати їх зараз надскладно, бо перевізники через окуповану частину України зараз не їздять.
Після приїзду на Волині дівчина облаштувалася у Володимирі, працевлаштувалася медсестрою у хірургічному відділенні.
Селище, де жила Любов, розташоване на кордоні із Росією. Дівчинка розповідає: після початку повномасштабної війни пробула в окупації чотири місяці, і, врешті, вирішила виїхати.
«Патрулювали ходили окупанти, розводили безлад. Мародерство було. Люди виїжджали, а вони заселялися в ті будинки. Ні інтернету, ні зв’язку, ні грошей. Взагалі нічого. Ціни в магазинах ставили великі, а грошей на це все не було», – розповідає дівчина про окупацію.
Уся родина Любові залишилася в окупації. Рідний дядько – військовий, зараз перебуває у полоні.
Чи може Любов Кацавал відновити втрачені документи і здобути омріяну вищу освіту, видання запитало в директорки Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ольги Кудрицької. З її слів, наразі правила вступу для переселенців, які втратили документи, ще у процесі затвердження.
Тим, хто опинився у схожій ситуації, Ольга Кудрицька радить звертатися за допомогою на гарячу лінію Міністерства освіти і науки України, у них міститься єдина електронна база про випускників, які навчалися на непідконтрольній території. Додає: кожен випадок індивідуальний і потребує такого ж вирішення.
Читайте також:
- «Люди переміщалися містом на свій страх і ризик», - анестезіолог з Маріуполя, що працює на Волині
- «Міг загинути не раз, але щоразу рятував Бог»: історія пенсіонера з Волині, який рік їздить на передову
- «Відмовили в оренді житла, дізнавшись, що я переселенка з Донеччини»: історія лікарки, яка переїхала у Луцьк