Маленькі пацієнти "ОХМАТДИТу" вимушені сьогодні лікуватись у бомбосховищах, - Олена Зеленська

Маленькі пацієнти "ОХМАТДИТу" вимушені сьогодні лікуватись у бомбосховищах, - Олена Зеленська

Маленькі пацієнти Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит», яка займається найтяжчими випадками з усієї країни, через війну, яку Росія розв'язала в Україні, змушені лікуватися в бомбосховищах.

Про це написала перша леді України Олена Зеленська на своїй сторінці у Фейсбук. 

"Важко спокійно дивитися... Але наші діти матимуть кращі умови!

Зараз отримую та опрацьовую пропозиції щодо гуманітарної допомоги з усього світу. Основні напрями – лікування, прихисток для дітей, позбавлених батьківської турботи, забезпечення умов для продовження навчання", - написала перша леді. 

Так, за її словами, наразі відпрацьовується можливість прийняття юних українців на продовження лікування  з Польщею та Францією. Розпочалася робота з відправки дітей за кордон. З Туреччиною опрацьовується можливість надання прихистку для дітей-сиріт.

З Литвою обговорюється ідея створення освітньо-культурного хабу для наших дітей: після жахів війни й труднощів евакуації їм як ніколи потрібна можливість для соціалізації, спілкування з однолітками, навчання та адаптації. 

"Головну допомогу та підтримку я одержую від своїх колег – перших леді з інших країн. Активно співпрацюємо в цих напрямах з першою леді Франції Бріжит Макрон та першою леді Литви Діаною Наусєдєнє; маю величезну підтримку від першої леді Туреччини Еміне Ердоган та Агати Дуди, першої леді Польщі. Я дякую МОЗ, Мінсоцполітики за співпрацю та блискавичну реакцію. Дякую закордонним дипустановам України за активну позицію та залученість. Наші діти обов’язково вилікуються, серед іншого й від психологічних травм, щоб жити в мирній Україні. Це дуже важливо – знати, що ми зараз не самі. Бо ми воюємо не лише за себе", - підсумувала Олена Зеленська.

Можливо зацікавить