Мобілізація і високий тиск: чи призивають чоловіків з гіпетронією

Мобілізація і високий тиск: чи призивають чоловіків з гіпетронією

В Україні гіпертонія не завжди є підставою для відстрочки від мобілізації – все залежить від ступеня захворювання та супутніх ускладнень. У деяких випадках чоловіки з гіпертонією III ступеня можуть бути звільнені від служби, але за певних умов.

Про це йдеться у Положенні про військово-лікарську експертизу, пише ТСН.

Гіпертонію III ступеня діагностують за артеріального тиску 180/110 мм рт. ст. і більше. Чоловіки з таким діагнозом можуть отримати відстрочку від мобілізації, якщо мають:

  • Симптоматичну артеріальну гіпертензію з асоційованими станами.
  • Гіпертонію III ступеня, яка не піддається корекції навіть максимально допустимими дозами препаратів.
  • Гіпертонію III ступеня у поєднанні з інфарктом міокарда, інсультом, судинною деменцією або хронічною гіпертензивною енцефалопатією III стадії.
  • Крововиливи в сітківці з набряком диска зорового нерва.
  • Постійну форму фібриляції передсердь.
  • Аневризму аорти або стеноз магістральних артерій понад 50%.

Коли мобілізація все ж можлива

Якщо гіпертонія III ступеня діагностована, але без важких незворотних уражень органів, відстрочка не надається. Такі чоловіки можуть бути призвані для служби в: частинах забезпечення, ТЦК та СП, медичних і логістичних підрозділах, навчальних центрах, військових вишах, військах зв’язку

Гіпертонія II і I ступеня: чи можна служити

Гіпертонія II ступеня (тиск 160-179/100-109 мм рт. ст.) – чоловіки визнаються придатними, але лише для певних військових спеціальностей. Вони можуть служити у тилових підрозділах.

Гіпертонія I ступеня (тиск 140-159/90-99 мм рт. ст.) – чоловіки визнаються придатними до служби у будь-яких частинах.

На практиці відстрочку отримують лише ті, у кого гіпертонія супроводжується серйозними ускладненнями. В інших випадках чоловіки можуть бути мобілізовані, навіть якщо у них стійке підвищення артеріального тиску.

Читайте також:

Можливо зацікавить