На Львівщині майже вдвічі здорожчала оренда житла

На Львівщині майже вдвічі здорожчала оренда житла

Із початком повномасштабного вторгнення на Львівщині кількість помешкань, які здаються в оренду, дещо зменшилася, проте ціни зросли практично в два рази.

Про це пише Еспресо. Захід.Кількість запитів щодо оренди нерухомості зросла у 1,5 рази, розповіли у пресслужбі OLX Ukraine. На Львівщині кількість помешкань, які здаються в оренду зменшилася, але не критично. Якщо до 24 лютого було майже 4,8 тисяч пропозицій, то зараз — трохи менш, як 4,5. І це попри те, що Львівська область є одним із тих регіонів, куди найчастіше переїздять українці, утікаючи з територій, де ведуться активні бойові дії.

Через великий попит вартість оренди зросла. Якщо до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну орендувати квартиру на Львівщині можна було у середньому за 7,5 тисяч гривень, то зараз доведеться викласти майже 13 тисяч. Майже вдвічі зросли ціни й в інших областях — Івано- Франківській, Хмельницькій, Черкавській, Полтавській та навіть у Дніпропетровській. А от у Київській вартість оренди житла, навпаки, знизилася з 11,2 тисяч до 8,8.

Водночас орендодавці готові йти на поступки. Як свідчить опитування, майже половина погодилася б знизити вартість оренди (навіть на 20-40%), а кожен десятий дозволив б мешкати на його квадратних метрах більшій кількості людей, сім'ям з малими дітьми та тваринами. Водночас і надалі воліють здавати квартири у довгострокову оренду (88% респондентів).

Для 85% власників нерухомості це основний або додатковий вид заробітку, проте 10% віддають гроші за оренду на благодійність, підтримвіть наку Збройних Сил України та закупівлю гуманітарної допомоги. 8% віддають житло в оренду безплатно для тих, хто у такий складний час потребує даху над головою, але немає можливості за нього платити.

Можливо зацікавить